Aktualności

Published on 30 sierpnia, 2016 | by admin

Płock: Bończa Studio zaprojektuje stadion dla „Nafciarzy”

Ratusz wybrał firmę Bończa Studio do stworzenia koncepcji nowego stadionu w Płocku. Firma Bończa Studio ma miesiąc na wstępną koncepcję i dwa i pół miesiąca na jej dopracowanie.

Urząd miasta w Płocku wybrał ofertę firmy Bończa Studio. Pracownia z Sierczy koło Wieliczki zaoferowała przygotowanie koncepcji nowego stadionu w miejscu starych trybun za 99,5 tys. zł, wygrywając z innymi oferentami o 20 tys. zł i więcej.

Dla małopolskiego biura to pierwsza przygotowywana koncepcja stadionu, choć w portfolio mają już projekty hal sportowych. Ten obiekt będzie od nich większy, ponieważ trzeba przygotować koncepcję stadionu dla 12 tys. widzów.

Zgodnie z umową, Bończa Studio ma w ciągu 30 dni od jej podpisania dostarczyć do ratusza dwie wstępne koncepcje obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu. Spośród nich wybrana zostanie jedna – dla niej firma przygotuje ostateczny projekt.

Wśród wymogów samorządu są m.in. pełne zadaszenie trybun oraz etapowanie przebudowy tak, by boisko zostało na swoim miejscu, a Wisła mogła rozgrywać mecze na bieżąco.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv