Published on 20 września, 2023 | by admin

Płock: Stadion zainaugurowany… i zdewastowany

Kibice Wisły Płock długo czekali na ten moment. Po wielu miesiącach prac obiekt w ich mieście został w końcu oddany w całości do użytku. Niestety w przestrzeni medialnej pojawiły się doniesienia, że nowoczesna konstrukcja została już uszkodzona.

2 września 2023 roku na zawsze zapisał się złotymi zgłoskami w historii płockiego futbolu. Po ponad 3 latach od rozpoczęcia budowy Orlen Stadionu im. Kazimierza Górskiego kibice mogli skorzystać ze wszystkich sektorów nowoczesnej areny. Tego dnia Nafciarze przed własną publicznością podejmowali Polonię Warszawa. Mecz siódmej kolejki Fortuna 1 Ligi obfitował w gole, których autorami byli zawodnicy gospodarzy. Ostatecznie starcie zakończyło się wynikiem 3:0 i pozwoliło przesunąć się płockiej drużynie z 14. na 10. miejsce w tabeli. 13 504 fanów zasiadających na trybunach podczas tego pojedynku nie mogło sobie wyobrazić lepszego otwarcia nowego domu.

Jak się okazuje nie była to idealna inauguracja. Kilka dni po tym wydarzeniu w mediach pojawiły się informacje, że obiekt mógł doznać poważnych uszkodzeń, wynikających z użycia pirotechniki przez najzagorzalszych fanów na trybunie południowej. Race były wystrzeliwane w kierunku dachu i część z nich uderzyło w jego poszycie. Klub może mówić o częściowym szczęściu, ponieważ wykonane jest ono z blachy trapezowej z przeszklonym fragmentem właśnie nad sektorami południowymi. Zniszczenia mogły być większe, gdyby w inwestycji użyto np. membrany ETFE. Nie zmienia to jednak faktu, że ślady na konstrukcji pozostały i wymagają szczegółowych oględzin.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv