Aktualności

Published on 26 stycznia, 2015 | by admin

Piłka nożna wróci do Sanoka?

Nie wiadomo, w której lidze i pod jaką nazwą wystąpi, ale jest niemal pewne, że od przyszłego sezonu w grodzie Grzegorza znów będzie grać drużyna seniorów.

Słyszałem, że to będzie klasa A, ale na razie chyba nic nie jest pewne – mówi Mateusz Faka, były gracz Stali Sanok, który podobnie jak niemałe grono mieszkańców miasta, interesuje się tym, czy piłka nożna powróci do Sanoka.

Po tym, jak upadła Stal, w Sanoku nie ma drużyny seniorskiej. Motorem napędowym tworzącej się sanockiej drużyny ma być fundacja Ekoball.

– Pracujemy nad projektem, który sprawi, że piłka seniorska znów zawita do Sanoka – mówi Piotr Kot, trener i członek zarządu fundacji Ekoball. – Pod koniec lutego powinniśmy podjąć decyzję ostateczną, czy wystartujemy, w jakiej formie i o jaką ligę będziemy się starać.

Fundacja Ekoball już latem próbowała ratować seniorską piłkę w Sanoku. Ubiegała się o miejsce w klasie O, ale zarząd okręgu Krosno piłki nożnej nie wyraził na to zgody. – Gdzie teraz mielibyśmy zagrać, nie wiemy. Studiujemy przepisy, żeby być gotowym na różne warianty – tłumaczy Kot. – Nie chcemy, aby inne kluby ucierpiały i żeby też nie było podobnych sytuacji jak latem. Byliśmy wtedy w różnych ligach, a w końcu skończyło się na tym, że drużyna nie zagrała w żadnej.

Mamy pewne pomysły i mamy też możliwości skorzystać z byłych graczy Stali. Dużo zależy od tego, gdzie zagramy, i od sposorów – mówi Kot. – Bardzo chcielibyśmy, aby nowy klub nawiązywał do Stali Sanok, zgodnie z umową między Ekoballem i Stalą mamy prawo korzystać z nazwy i symboli. Nigdy nie odcinaliśmy się od Stali, kilka razy wyciągaliśmy pomocną dłoń, m.in. kiedy padło szkolenie młodzieży. Niektórzy myślą, że to przez nas. Tak naprawdę to tego szkolenia w Stali ostatnio prawie nie było. Dzięki fundacji klub spełniał warunki gry w III lidze.

Niewykluczone, że gdyby w Sanoku powstała mocna i perspektywiczna drużyna, wróciliby do niej byli piłkarze. Dwa tygodnie temu Stal Sanok, złożona właśnie z takich graczy, wystąpiła w turnieju Lotycz Cup w Jarosławiu. – Bardzo chcielibyśmy, aby piłka w wydaniu seniorskim wróciła do Sanoka; przypuszczam, że kilku chłopaków zdecydowałoby się na powrót – mówi Faka, który jesień spędził w niemieckiej 6. lidze, a teraz jest blisko przejścia do Sokoła Sieniawa.- Ja w tym roku zamierzam skończyć studia, tak naprawdę to jeszcze nie wiem, co potem będę robił. Oczywiście, nie wykluczam gry w Sanoku – dodaje.

Uzupełnieniem składu byłaby młodzież trenująca w Ekoballu.

– Nasz najstarszy rocznik jeszcze przez półtora roku będzie grał w lidze juniorów, trochę za wcześnie, by grali w seniorach, ale jak będzie taka konieczność, pewnie sięgniemy po nich – stwierdza Kot.

Szefowie Ekoballu liczą też na wsparcie ze strony miasta.- Zamierzamy się wkrótce wybrać do naszych władz i porozmawiać o naszym projekcie; liczymy na ich wsparcie – mówi trener Ekoballu.

– Uprzedzam jednak: to są tylko plany, jeszcze nie mamy seniorskiej drużyny. Proszę poczekać do końca lutego, wtedy powinniśmy podjąć w tym temacie konkretne decyzje.

źródło: nowiny24.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv