Aktualności

Published on 2 października, 2017 | by admin

Pierwsze wyroki dla kibiców Zagłębia Lubin

Po sobotnich wydarzeniach w Głogowie, są już pierwsze wyroki dla kibiców Zagłębia Lubin. W trybie przyśpieszonym ukarano 13 kibiców Zagłębia, za złamanie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Kibice Zagłębia przyjechali do Głogowa wspierać swoich zgodowiczów z Opola. W asyście policji zostali doprowadzeni na stadionowy parking. W związku z tym, że do rozpoczęcia meczu były prawie dwie godziny, a na stadionie było tylko kilku pracowników ochrony, weszli na sektor kibiców gości.

“Pomimo wezwań do opuszczenia sektora kierowanych przez służby porządkowe, organizatora imprezy, nie opuścili tego miejsca. W wyniku interwencji policjantów zatrzymano 39 pseudokibiców Zagłębia Lubin, sympatyków drużyny gości. Wobec wszystkich zatrzymanych skierowano w trybie przyspieszonym wnioski do sądu o ukaranie za złamanie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Trzynastu pseudokibiców już usłyszało w tej sprawie wyroki sądowe w postaci 2-letniego zakazu wstępu na imprezy masowe, karę grzywny w wysokości kilku tysięcy złotych oraz obowiązek pokrycia kosztów sądowych” – poinformował portal miedziowe.pl podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Kolejni zatrzymani, będą sądzeni w ciągu kilku najbliższych godzin.

źródło: kibice.net/news/6559-pierwsze-wyroki-dla-kibicow-zaglebia-lubin.html

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv