Aktualności no image

Published on 12 listopada, 2013 | by admin

Pierwsze wyroki z 11 listopada

W warszawskim sądzie rejonowym zapadły we wtorek pierwsze wyroki po zajściach, do jakich doszło na ulicach stolicy 11 listopada podczas “Marszu Niepodległości”. Skazane zostały dwie osoby – jedną ukarano grzywną, drugą – ograniczeniem wolności.

– Do sądu wpłynęły już wnioski dotyczące trzech kolejnych osób, będą one rozpoznawane w środę – powiedziała rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Agnieszka Domańska.

Jak poinformowała Domańska pierwszej ze skazanych przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia osobie zarzucono naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz jego znieważenie; druga miała postawiony zarzut znieważenia funkcjonariusza.

Wobec jednej ze skazanych osób – jak powiedziała sędzia Domańska – sąd wymierzył karę grzywny, drugiej wymierzono karę półrocznego ograniczenia wolności w postaci prac na cel społeczny. W obu przypadkach orzeczono też nawiązki na rzecz pokrzywdzonych.

Podczas zorganizowanego w poniedziałek w Warszawie przez środowiska narodowe “Marszu Niepodległości” doszło do burd m.in. w pobliżu budynku ambasady rosyjskiej. Do zamieszek doszło też przed tzw. skłotami przy ul. ks. Skorupki i ul. Wilczej oraz na pl. Zbawiciela, gdzie podpalono instalację “Tęcza”, która została naprawiona zaledwie kilka dni wcześniej.

Jak dotąd zatrzymano 72 osoby w związku z napaścią na funkcjonariuszy, chuligaństwem i niszczeniem mienia. Wśród zatrzymanych jest jedna osoba podejrzewana o podpalenie “Tęczy” oraz trzy w związku z podpaleniem kabiny wartowniczej przy ambasadzie, próbami wejścia na jej ogrodzenie oraz obrzucania terenu ambasady racami. Podczas poniedziałkowych zajść rannych zostało 12 policjantów.

Źródło: wp.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv