Aktualności

Published on 26 października, 2021 | by admin

Marsz Niepodległości 2021 : Wojewoda mazowiecki uznał go za zgromadzenie organizowane cykliczne.

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zdecydował, że Marsz Niepodległości 2021 zostanie zarejestrowany jako zgromadzenie organizowane cykliczne. To daje mu pierwszeństwo nad pozostałymi wydarzeniami organizowanymi w Warszawie w tym samym terminie. W konsekwencji na nic starania władz stolicy i przeciwników ideologicznych narodowców, by powstrzymać marsz.

Obiektywnie patrząc, Marsz Niepodległości 2021 spełnia wszystkie przesłanki wynikające z ustawy. Nie da się ukryć, że przemarsz przez Warszawę odbywa się 11 listopada co roku, od ponad dekady. Wpisał się wręcz na stałe w obchody Święta Niepodległości. Przynajmniej oficjalnie chodzi w nim właśnie o uczczenie tego wydarzenia, bardzo istotnego dla historii naszego kraju. I to nawet, jeśli sama data jest symboliczna.

Warto przy tym wspomnieć, że wniosek w tej sprawie należy złożyć nie później niż na 7 dni przed planowaną datą pierwszego z cyklu zgromadzeń. Wojewoda zaś ma obowiązek wziąć pod uwagę „okoliczność wcześniejszego organizowania zgromadzeń przez wnioskodawcę”. Co więcej, jeżeli władze stolicy „zapomną” wydać w porę zakaz w przypadku kontr-zgromadzenia, zrobi to sam wojewoda.

Na decyzję wojewody nie mogła mieć wpływu inicjatywa prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Ten chce delegalizacji stowarzyszenia organizującego Marsz Niepodległości. Wszystko z powodu powiązań organizatorów z europejską skrajną prawicą i głoszonych w trakcie marszu poglądów.

źródło: bezprawnik.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv