Aktualności

Published on 20 grudnia, 2017 | by admin

Pięć klubów ukaranych przez Komisję Ligi.

Zachowaniu kibiców podczas dwóch ostatnich kolejek przyjrzała się Komisja Ligi działająca przy spółce zarządzającej najwyższą klasą rozgrywkową.

Komunikat Komisji Ligi:

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Wisła Kraków – Zagłębie Lubin w 21. kolejce Lotto Ekstraklasy, na klub z Krakowa nałożono kary: finansową w wysokości 40 tysięcy złotych, zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 3 mecze Lotto Ekstraklasy.

Nałożono także w zawieszeniu na 6 miesięcy karę zakazu wejścia na stadion dla wszystkich osób, które na meczu z Górnikiem Zabrze znajdowały w sektorach C1, C2, C3, C4, C5.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Górnik Zabrze – Cracovia w 21. kolejce Lotto Ekstraklasy, na klub z Zabrza nałożono karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Arka Gdynia – Górnik Zabrze w 20. kolejce Lotto Ekstraklasy, na klub z Gdyni nałożono kary: finansową w wysokości 15 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 1 mecz Lotto Ekstraklasy.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin w 20. kolejce Lotto Ekstraklasy, na klub z Gdańska nałożono kary: finansową w wysokości 15 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 2 mecze Lotto Ekstraklasy.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Zagłębie Lubin – Lech Poznań w 20. kolejce Lotto Ekstraklasy, na klub z Lubina nałożono karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych.

źródło: Ekstraklasa SA

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv