Aktualności

Published on 30 października, 2013 | by admin

PGE Arena zamieni się w świecącą dynię

Jutro po zmroku największy pomorski stadion zamieni się w dynię z okazji Halloween. Tradycyjnemu podświetleniu towarzyszyć będą czarne płachty, które stworzą wzór oczu i uśmiechu – poinformował operator.

Już drugi dzień trwają prace nad instalacją na elewacji PGE Areny oczu i ust, które mają stworzyć „buzię strasznej dyni”. Wczoraj silny wiatr uniemożliwił zawieszenie czarnych oczu (o powierzchni 25m2 każde) od strony ul. Żaglowej, ale dziś cała operacja powinna się zakończyć. Znacznie większy rozmiar mają usta, których długość to 30 metrów, a wysokość 10 w najwyższym punkcie.

Kiedy gdańska arena zostanie podświetlona, ma przypominać dynię wykrawaną tradycyjnie w USA na czas Halloween. Będzie to nie tylko największa „dynia” w Polsce, ale potencjalnie nawet na świecie, ponieważ spółka Arena Gdańsk Operator zgłosiła ją do Księgi Rekordów Guinnessa. Decyzja o ewentualnym uznaniu rekordu ma zapaść do kilku tygodni.

Nie tylko iluminacja ma jutro wabić gości na stadion. Od 19:00 do północy będzie jutro można zwiedzać stadion w nietypowej, zaciemnionej i upiornej scenerii. Z kolei w pubie T29 odbędzie się impreza halloweenowa.

źródło: stadiony.net

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv