Aktualności

Published on 14 stycznia, 2016 | by admin

Patriotyczne akcje kibiców Jagi.

Przerwa w rozgrywkach to nie przerwa w organizowaniu patriotycznych akcji.

Przynajmniej z takiego założenia wychodzą fanatycy Jagiellonii Białystok. Ostatniemu wyjazdowi w rundzie (do Chorzowa) towarzyszyła wizyta w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach a także symboliczne zapalenie zniczy przy Pomniku Powstańców Śląskich w Katowicach. Trzy lata

W minioną niedzielę delagacja kibiców Jagi odwiedziła w szpitalu panią Kapitan Weronikę Sebastianowicz – przewodniczącą Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej Na Białorusi, która jest liderem polskiego środowiska kombatanckiego za wschodnią granicą. Trzy lata temu fnatycy białostockiego klubu zorganizowali specjalną konferencję, podczas której pani Weronika opowiadał o działalności kombatanckiej.

Dziś przedstawiciele UJB, Patriotycznej Jagiellonii oraz fundacji Polacy Znad Niemna Kresy odwiedzili dwie miejscowości na Kresach – Rudomina i Rukojnie w ramach konkursu “Wielcy Polacy z Kresów”.

Głónym założeniem inicjatywy była próba uświadomienia dzieciom i młodzieży z Kresów, jak wielu naszych rodaków zamieszkiwało te piękne utracone przez Polskę ziemie.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv