Aktualności

Published on 3 listopada, 2022 | by admin

Policja zatrzymała podejrzanych o obrzucenie kamieniami pociągu kibiców Legii

Wyjazdy kibiców Legii do Białegostoku zawsze są związane z dużymi „przygodami”. Przez lata warszawianie nie mogli wejść na stadion, teraz sytuacja się zmieniła i Wojskowi grali ze wsparciem swoich kibiców. Ich przyjazd do stolicy województwa podlaskiego nie obył się bez incydentów.

Do sytuacji doszło na wysokości osiedla Antoniuk w Białymstoku. Kibice Legii podróżowali na mecz pociągiem, który został zatrzymany w miejscu, o którym pisaliśmy zdanie wcześniej. Zjawiło się tam kilka osób z kamieniami. Wykorzystali je do obrzucenia pociągu, po czym uciekli.

W wagonach, którymi podróżowali warszawianie, chuligani wybili szyby w dwóch wagonach. Straty zostały oszacowane na około 6,5 tys. złotych. Podczas tego incydentu kibiców Legii nie było wewnątrz. Dzisiaj policja poinformowała, że udało jej się zidentyfikować sprawców i ich zatrzymać. Organy ścigania odnalazły 6 osób, w wieku 18-33 lat. Będą one odpowiadały za zniszczenie mienia działając w sposób chuligański. Za to grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Dla białostoczan mecz z Legią to jedno z najważniejszych spotkań w sezonie. W tym roku nie było inaczej, na stadionie przy ulicy Słonecznej pojawiło się ponad 16 tys. kibiców, w tym około tysiąc sympatyków gości. Zanim piłkarze rozpoczęli grę na dobre, to białostoczanie odpalili pirotechnikę, przez co trzeba było poczekać na wznowienie rywalizacji. Dla gospodarzy mecz nie ułożył się po ich myśli. Przegrali oni 2:5, co przerwało długą passę legionistów bez wygranej w stolicy Podlasia.

źródło: kibice.net

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv