Aktualności

Published on 24 października, 2016 | by admin

Oświadczenie Legii ws. informacji ”Masy”

Po opublikowaniu przez Jarosława Sokołowskiego (ps. “Masa”) na Facebooku informacji dotyczącej jednego z kibiców Legii, stołeczny klub opublikował oświadczenie.

“Jarosław Sokołowski ps. „Masa” postanowił podzielić się na Facebooku ciekawymi informacjami o jednym z mężczyzn, który brał udział w bójkach na ulicach Madrytu przed meczem Realu i Legii. “Czerwus” , moje mięso armatnie w latach 90-tych. Dzisiaj pupilek i kolega prezesa Legii, ale również członek teddy boys 95! Dzięki przyjaźni z prezesem klubu, ma kartę upoważniającą do wejścia w miejsce niedostępne dla innych! Podróżuje również tym samym samolotem co piłkarze i prezes! Potem oczywiście idzie do swoich ziomków dymić i wszczynać awantury! Na zdjęciu w akcji z Hiszpańską policją, której się chwalił (podczas zatrzymania) swoim 17 letnim wyrokiem w więzieniach PL! Widząc hipokryzję włodarzy Legii, którzy płaczą w tv narzekając na kiboli, po prosty chce mi się rzygnąć!”

“Jarosław Sokołowski, czyli „Masa” postanowił znowu przemówić. Tym razem były członek tzw. gangu pruszkowskiego skupił się na osobie, biorącej udział w bójkach przed meczem Real Madryt – Legia Warszawa w Lidze Mistrzów. Świadek koronny wskazał, że na zdjęciu, które obiegło cały kraj znalazł się Tomasz Czerwiński ps. Czerwus. Sokołowski przyznał, że w latach 90-tych był on jego „mięsem armatnim”, a więc żołnierzem lub pomagierem w brudnych sprawach. „Masa” poszedł o krok dalej i napisał kilka słów o „Czerwusie”. Jak dowiadujemy się z informacji byłego przestępcy, jest on członkiem grupy kibicowskiej „Teddy Boys 95″ i ma bliskie kontakty z prezesem Legii, który zapewnia mu dostęp do różnych miejsc. Lata on również ponoć tymi samymi samolotami, co piłkarze i trenerzy Legii” – czytamy w Fakcie.

W związku z inforacjami świadka koronnego, Legia wydała specjalny komunikat. Jego treść publikujemy poniżej.

„W związku z pojawiającymi się w mediach pomówieniami formułowanymi przez osobę ze świata przestępczego, informujemy że:
1. Osoba wskazana na krążącym po Internecie zdjęciu jest obecnie ukarana przez Zarząd Legii Warszawa dwuletnim klubowym zakazem stadionowym i nie ma wstępu na Łazienkowską 3.

2. Osobie tej nigdy nie wydano identyfikatora klubowego umożliwiającego wstęp do stref stadionu nieodstępnych dla publiczności.

3. Osoba ta, ze względu na ciążący na niej wspomniany klubowy zakaz stadionowy, nie miała możliwości zakupu biletu na wyjazdowy mecz z Realem w Madrycie, a do Hiszpanii dostała się na własną rękę.

4. Od 1 sierpnia 2016 roku w Klubie obowiązują nowe zasady przelotów na mecze europejskich pucharów, zgodnie z którymi samolotami czarterowanymi przez Legię Warszawa podróżują wyłącznie drużyny wraz ze sztabami, pracownicy Klubu, przedstawiciele sponsorów i partnerów oraz zaproszeni goście.

5. Wcześniej pula niewykorzystanych miejsc w czarterowanych samolotach bywała sprzedawana przedstawicielom Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.
Ponawiające się pomówienia traktujemy jako kolejną próbę dyskredytacji obecnych władz Legii Warszawa. Informujemy, że wobec osób rozpowszechniających jakiekolwiek nieprawdziwe informacje w tym zakresie Klub niezwłocznie wystąpi na drogę sądową.”

źródło: kibice.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv