Aktualności

Published on 14 grudnia, 2017 | by admin

Oświadczenie Lechii Gdańsk po meczu z Pogonią Szczecin.

Podczas wczorajszego spotkania Lechii Gdańsk z Pogonią Szczecin, miejscowi kibice planowali zaprezentować oprawę nawiązującą do 36 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Działania ultrasów Lechii pokrzyżowane zostały przez funkcjonariuszy policji, którzy uniemożliwili kibicom rozwieszenie flag i zaprezentowanie choreografii.

Treść oświadczenia: W związku z sytuacją zaistniałą przed i podczas meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin, nasz klub zdecydował się wydać oficjalne oświadczenie.

Lechia Gdańsk SA oświadcza, że w dniu 14 grudnia 2017 roku, w oparciu o artykuł 11. Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, zwróciła się do Wojewody Pomorskiego z prośbą o zwołanie interdyscyplinarnego zespołu do spraw bezpieczeństwa imprez masowych.

Celem spotkania będzie omówienie zdarzeń, do których doszło przed i podczas meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy klubami Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin który się odbył w dniu 13 grudnia 2017 roku na Stadionie Energa w Gdańsku. Organizator meczu ma duże zastrzeżenia co do zasadności i sposobu działania służb podległych Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku.

W ich wyniku m.in. uniemożliwiono Kibicom naszego Klubu rozwieszenia flag czy też zaprezentowania – w zgodzie z obowiązującymi przepisami – oprawy, związanej z 36. rocznicą wprowadzenia Stanu Wojennego. Sporo zastrzeżeń organizator ma również do sposobu potraktowania przez służby prewencji sympatyków klubu ze Szczecina przy wejściu na stadion.

Lechia Gdańsk, jako organizator meczu, przeprasza Wszystkich Kibiców za zaistniałą sytuację, do której nie doszło jednak z winy Klubu. Mamy nadzieję, że Wojewoda Pomorski pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek i powołany przez niego zespół interdyscyplinarny rozwieje wszelkie wątpliwości, jakie niosą za sobą zdarzenia, które miały miejsce podczas środowego meczu – czytamy na oficjalnej stronie klubu z Gdańska

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv