Aktualności

Published on 9 stycznia, 2014 | by admin

Oficjalnie: ITI sprzedało Legię

Bogusław Leśnodorski oraz Dariusz Mioduski wykupili od koncernu ITI 100 procent akcji warszawskiej Legii. Transakcja została sfinalizowana w czwartek.

Koncern ITI został właścicielem stołecznego klubu w 2004 roku, po tym jak odkupił akcje od Pol-Motu za prawie 3 mln złotych. Nowy właściciel musiał również spłacić 19 mln zł długu Legii. Od czwartku “Wojskowi” mają nowego właściciela.

Reklama: Kibolu! Masz siłownie ? Zobacz koniecznie…

Posiadaczami stu procent akcji Legii zostały dwie osoby prywatne. Chodzi dokładnie o Bogusława Leśnodorskiego oraz Dariusza Mioduskiego.

Pierwszego z tych panów nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać, bowiem od 10 grudnia 2012 roku jest prezesem stołecznego klubu. To za jego rządów “Wojskowi” sięgnęli w minionych rozgrywkach po dublet – mistrzostwo oraz Puchar Polski.

Z kolei Dariusz Mioduski przez ostatnie lata był prezesem Kulczyk Holding. Jest również członkiem Komitetu ds. Energetyki przy Centrum Studiów Strategiczno-Międzynarodowych w Waszyngtonie oraz Rady Dyrektorów Stowarzyszenia Central Europe Energy Partners z siedzibą w Brukseli.

Na skutek transakcji Dariusz Mioduski został właścicielem 80 proc., a Bogusław Leśnodorski 20 proc. udziałów Spółki.

– Jestem bardzo szczęśliwy, bo kupno Legii jest połączeniem moich osobistych pasji i marzeń z kompetencjami, które zbierałem przez 24 lata kariery zawodowej jako prawnik, menedżer i inwestor. Mam długoterminowe i bardzo ambitne plany wobec Legii. Od ponad roku aktywnie wspieram działania Zarządu jako członek Rady Nadzorczej i zamierzam wraz z Bogusławem Leśnodorskim kontynuować tworzenie nowego standardu zarządzania klubem piłkarskim w Polsce – powiedział legia.com Dariusz Mioduski.

Bogusław Leśnodorski będzie dalej pełnił funkcję Prezesa Zarządu, a Dariusz Mioduski zostanie Przewodniczącym Rady Nadzorczej Legii.

Strony transakcji uzgodniły, że nie będą upubliczniać jej wartości i warunków.

Źródło: wp.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv