Aktualności

Published on 15 maja, 2017 | by admin

Odra Opole wpłynęła do I ligi

Osiem lat czekali kibice Odry na powrót na zaplecze Ekstraklasy. Po sobotnim zwycięstwie nad Błękitnymi Stargard Szczeciński 3:2 opolanie zapewnili sobie prawo do startu w I lidze w najbliższym sezonie.

Odra Opole to nie tylko zasłużony pierwszoligowiec. Zespół też 22 sezony spędzili w Ekstraklasie. Ostatni raz występował tym poziomie rozgrywek w sezonie 1980/81. Na powtórzenie tego wyczynu kibice będą musieli poczekać jeszcze minimum jeden rok.

Warto dodać, że piłkarze Odry zapewnili sobie awans do I ligi na cztery kolejki przed końcem rozgrywek.

Trzeba przyznać, że kibicowska Odra Opole lata świetności ma już za sobą. Nawet liderując obecnie w II lidze nie potrafiła dorównać piłkarzom i kibice tego klubu w bardzo średnich liczbach wspierali swoją drużynę. Nieodległe wyjazdy do Bytomia czy Rybnika zaliczali w liczbach od 100 do 200 kibiców.

I liga dla Odry to szansa na odbudowanie ekipy i pokazanie się kibiców na dawno nie odwiedzanych przez nich stadionach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niedługo Odra Opole będzie miała okazję zmierzyć się ze swoimi największymi wrogami czyli Śląskiem Wrocław, Zagłębiem Sosnowiec, a na pewno spotka się z nielubianym w Opolu Górnikiem Zabrze.

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv