Aktualności

Published on 10 lipca, 2015 | by admin

Nowy Widzew jest w strukturach PZPN.

Zgodnie z oczekiwaniami zarząd Łódzkiego Związku Piłki Nożnej zarejestrował stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź.

Od tej pory nowy Widzew jest w strukturach ŁZPN, a tym samym w PZPN. Z wynikiem głosowania nie było problemów, bo szefowie nowego Widzewa złożyli kompletny wniosek, a trudno było podejrzewać, by ktokolwiek w zarządzie ŁZPN chciał działać na niekorzyść Widzewa. To jednak nie wszystko, bo zaraz po zarejestrowaniu zarząd związku od razu awansował nowy Widzew o jedną ligę, przyznając mu miejsce w klasie A.

To dopuszczalne prawem rozwiązanie, które pozwala władzom regionalnych związków pomoc klubom, które z różnych powodów muszą być kontynuatorami tradycji swoich poprzedników. Zarząd ŁZPN zgodził się również, by poprzeć starania Widzewa w staraniach o otrzymanie miejsca w czwartej lidze. Jutro szef łódzkiego związku Edward Potok podpisze pismo, w którym zarząd ŁZPN zwróci się do zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej z prośbą o potraktowanie nowego Widzewa jako kontynuatora tradycji poprzedniego klubu. Decyzja zapadnie 14 lipca, gdy w Warszawie odbędzie się posiedzenie zarządu PZPN.

źródło: dzienniklodzki.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv