Aktualności

Published on 17 czerwca, 2014 | by admin

Nowy stadion w Opolu?

Idą wybory, idą też nowe zapowiedzi. Kandydat na prezydenta Opola zapewnia, że nowy miejski stadion to jedna z trzech istotnych stref rozwoju miasta. Miałby powstać jeden, dla piłkarzy i żużlowców.

Arkadiusz Wiśniewski w wyborach samorządowych będzie walczył o tytuł prezydenta Opola. Kandydat komitetu Opole na tak chce przyśpieszyć rozwój miasta. – “Chcemy, by miasto dynamicznie się rozwijało, było otwarte na potrzeby mieszkańców, a przy tym stawiamy na rodzinę” – wyliczał Wiśniewski podczas konferencji prasowej.

Wiśniewski widzi trzy kluczowe punkty w rozwoju miasta. Jeden z nich to powstanie po zachodniej stronie Odry nowego stadionu sportowego. Miałby stanąć przy centrum handlowym Karolinka i łączyć w sobie funkcję piłkarską oraz żużlową.

“Tam powinien powstać stadion, bo tego przy ul. Oleskiej nie ma jak odbudować” – mówi przewodniczący stowarzyszenia Opole na Tak. – “Nowy stadion powinien być wspólny dla klubu piłkarskiego i żużlowego, jeśli one się na to zgodzą. Mamy dwa duże kluby, i nie można wybierać czy wybudujemy stadion jednemu czy drugiemu” – wyjaśnia.

źródło: stadiony.net / radio.opole.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv