Aktualności

Published on 27 grudnia, 2017 | by admin

Nieznani sprawcy próbowali spalić Widzewską choinkę.

Z przykrością informujemy, że w nocy z 25 na 26 grudnia 2017 roku nieznani sprawcy próbowali podpalić – za pomocą rac – widzewską choinkę stojącą przy stadionie od strony al. Piłsudskiego 138.

Całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu. W związku z tym Klub złożył już stosowane zawiadomienie do właściwych organów.

Jednocześnie wyrażamy ubolewanie i żal, że są osoby, które nie potrafią uszanować katolickich Świąt Bożego Narodzenia i nawet w tak wyjątkowym czasie próbują popsuć nieodpowiedzialnym zachowaniem świąteczny nastrój, narażając przy tym na niebezpieczeństwo i straty inne osoby oraz mienie (w tym wypadku również publiczne). Choinka była dziełem całego widzewskiego środowiska, w tym ponad tysiąca dzieci, które stworzyły bombki, łańcuchy i inne świąteczne ozdoby.

Dziękujemy także kibicom Widzewa, którzy jako pierwsi wzięli udział w gaszeniu pożaru. Dzięki ich poświęceniu ogień nie zdążył się rozprzestrzenić.

Przypominamy, że to kolejny akt wandalizmu wymierzony w Klub. W maju 2017 roku nieustaleni sprawcy zniszczyli autokar Widzewa. Miesiąc później wracający z wyjazdowego meczu pracownicy Klubu zostali zaatakowani przez uzbrojonych i zamaskowanych bandytów. Zniszczone zostało auto, którym jechali i tylko dzięki umiejętnościom kierowcy udało się uniknąć realnego zagrożenia życia.

źródło: widzew.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv