Aktualności

Published on 17 sierpnia, 2016 | by admin

Mural na cześć Legendy!

Mural przedstawiający postać legendarnego Gerarda Cieślika jest już gotowy! Można go oglądać na ścianie kamienicy mieszczącej się przy ul. Miarki 21 w Chorzowie.

Mural jest efektem wspólnej akcji Klubu, kibiców i Kompanii Piwowarskiej, Sponsora Ruchu Chorzów. Od sierpnia do listopada ubiegłego roku zbierane były kapsle po piwach marki „Tyskie”, za co nasz Sponsor przekazał fundusze na stworzenie dzieła.

Na miejsce upamiętnienia Legendy wybrano 10-metrową ścianę kamienicy mieszczącej się przy ul. Miarki 21 w Chorzowie. Wielkie malowanie rozpoczęło się 5 sierpnia. Praca nie należała do łatwych – ze względu na wysokość kamienicy oraz jej położenie, trzeba było użyć rusztowań. Większość prac związanych z realizacją muralu wykonał „Bolo” – chorzowianin, absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Katowicach i oczywiście kibic Ruchu.

Mural to kolejny sposób upamiętnienia Gerarda Cieślika. Przypomnijmy, że wcześniej Jego imię otrzymało rondo w Chorzowie Batorym, a później na ul. Wolności powstała poświęcona Mu ławeczka.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Kompanii Piwowarskiej, inicjatorowi całej akcji, fanom Ruchu, którzy przez kilka miesięcy zbierali kapsle, a także wykonawcom malowidła. Za pomoc w stworzeniu muralu dziękujemy również firmie „H&H Rusztowania”, która zajmuję się wynajmem oraz montażem rusztowań.

źródło: ruchchorzow.com.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv