Kibolskie Turnieje

Published on 18 lipca, 2018 | by admin

Mucha Cup 2018

Relacja kibiców Elany Toruń:

14 lipca 2018 w Toruniu rozegrano kolejną (już czwartą) edycje turnieju kibiców Elany Toruń o nazwie Mucha Cup, który poświecony jest pamięci wielkiego fanatyka Marcina „Muchy” Muchewicza!

Po raz trzeci zawody te zostały rozegrane na starym stadionie Elany na Podgórzu (przyp. jedna edycja a dokładnie Mucha Cup’2016 odbyła się w Golubiu Dobrzyniu!). Do tegorocznych rozgrywek zgłosiła się rekordowa ilość drużyn bo aż 32 ekipy! Ostatecznie jednak do zawodów przystąpiło dokładnie 27 drużyn (dwie ekipy Grubasów, ETH, Mokre, Młode Mokre, Bydgoskie, Szkodole, EZW, Sekcja Szubińska, Bastion Rubinkowo, Skarpa, UET, Mat – Bud i jedna ekipa starszej brygady o nazwie „No Name” ;). Stawkę drużyn uzupełniały zespoły złożone z kibiców Elany spoza Torunia takie jak: FC Gniewkowo, FC Golub Dobrzyń, FC Lubicz, FC Kowalewo, Aleksandrów, Wąbrzeźno i Górsk oraz ekipy przyjezdne: KS Myszków, KKS Kalisz, Nikisz Fans, PBW, Stal Rzeszów oraz Wisła Nowa Huta). Z rywalizacji sportowej (chociażby ze względu na późniejsze dotarcie do Grodu Kopernika) zrezygnowały inne zaproszone ekipy Widzewa Łódź, Chorzowskiego Ruchu i Wisły Sharks!

Turniej ze względu na to iż czekaliśmy na niektóre ekipy przyjezdne rozpoczął się z małym opóźnieniem! Po chwili jednak na czterech równoległych boiskach rozpoczęła się walka o puchar. Drużyny zostały podzielone na 8 grup z których kolejno do rozgrywek pucharowych wychodziły po dwie ekipy.

Grupa A: 1. Grubasy, 2. FC Kowalewo
Grupa B: 1. No Name 2. Górsk
Grupa C: 1. Wisła Nowa Huta 2. Szkodole
Grupa D: 1. Golub Dobrzyń 2. Mat Bud
Grupa E: 1. Myszków 2. Rubinkowo
Grupa F: 1. Stal 2. EZW
Grupa G: 1. Bydgoskie 2. Mokre
Grupa H: 1. KKS Kalisz 2. Lubicz

Po rozgrywkach grupowych, cyknęliśmy kilka wspólnych zdjęć , trochę pośpiewaliśmy pozdrawiając przy tym ekipy z nami zaprzyjaźnione oraz także w sposób mniej kulturalny ekipy nam wrogie, po czym wróciliśmy do dalszej rywalizacji!

Nie pisząc już o wynikach 1/8 oraz ćwierćfinałów to w samych półfinałach między sobą rywalizowały drużyny Grubasów z Bydgoskim oraz FC Kowalewa z Kaliskim KKSem, zaś w samym finale spotkały się ponownie ekipy, które spotkały się już razem w grupie a więc Grubasy z FC Kowalewo! Zarówno w meczu grupowym (0:0) jak i finałowym pomiędzy tymi drużynami… padł remis i do wyłowienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych! Z niej zwycięsko wyszła ekipa Grubasów a więc drużyna, która w poprzedniej edycji sięgnęła po puchar Mucha Cup a więc tym samym obroniła tytuł!

Ostatecznie sam puchar zwycięskiej drużyny trafił w ręce żony Śp. Marcina, nagroda najlepszego zawodnika turnieju do przedstawiciela Grubasów, zaś najlepszym bramkarzem został golkiper drużyny FC Kowalewo! Na boisku łącznie zagrało ponad 200 osób a na samym turnieju przez cały okres jego trwania przewinęło się co najmniej drugie tyle fanów. Atmosfera na turnieju była zacna! Nie zabrakło spontanicznych śpiewów czy odpalonych „świecidełek”. Godne uwagi tego dnia było także stoisko z tzw. cateringiem! Wiadomo oprócz napojów wysokoprocentowych, także do jedzenia każdy by coś dla siebie znalazł „Gwiazdą wieczoru” jednak był świniak czy jak to woli „guziec, taka afrykańska świnia”, który „wjechał” pod koniec turnieju i każdy mógł go śmiało skosztować ze smakiem!

Po turnieju cała impreza przeniosła się na miasto gdzie wraz z ekipami przyjezdnymi umacnialiśmy nasze znajomości! Na koniec wielkie podziękowania dla wszystkich osób obecnych na tym turnieju zarówno dla tych grających jak i tych przyglądających się! Podziękowania również dla wszystkich ekip przyjezdnych! Wielki szacun i Gratulacje dla Stowarzyszenia Kibiców Elany Toruń, bez których ten turniej nie odbyłby się a już na pewno nie w takiej formie! To tyle… Śp. Mucha, sektor niebo… Pamiętamy!!!
——————————————————————–
Po turnieju w godzinach wieczornych około godziny 22:00, spotkamy się raz jeszcze wszyscy razem na toruńskich bulwarach gdzie grupa Ultras Elana Toruń przygotowała specjalną oprawę z okazji 50 lecia klubu, które obchodzimy w tym roku. Dokładnie to odpalono łącznie 170 rac (110 czerwonych, 60 białych) oraz cztery wyrzutnie fajerwerków. Całość przyozdobiła podświetlana folia o wymiarach ok. 160 metrów na której widniał napis o treści: „Pół wieku już za nami, przed nami cała wieczność, z Elana w sercu kroczymy po zwycięstwo”. Do tego na środku zaprezentowano herb klubu z napisem 50 lat! Trzeba przyznać iż prezentacja ta wyszła kozacko i wzbudziła niemałe zaskoczenie wśród akurat obecnych w tej chwili na bulwarach, mieszkańców Torunia tudzież innych turystów. Także Ci, którzy wybrali się w tych godzinach na „romantyczne” oglądanie i podziwianie starówki z tzw. punktu widokowego z naprzeciwka w gratisie otrzymali niemniej ciekawe widoki.

Cóż dodać? UET – SZACUNEK!
A Ty jeśli chcesz oglądać więcej podobnych opraw czy to na meczach czy przy okazji innych kibicowskich wydarzeń… to wspieraj UET! Tyle z naszej strony!

Kakaesiacy:
Na turnieju w Toruniu stawiamy się w 27 osób. Mamy ze sobą flagę Onion Gang. Piłkarsko nasze rozgrywki kończą się na półfinale. Po turnieju część z nas zawija do Kalisza a część udaje się na miasto w celu integracji. Wieczorowa porą udajemy się na bulwary gdzie Ultras Elana Toruń przygotowali oprawę z okazji 50 lecia klubu ZKS Elana Toruń. Po świetnej zabawie z dużą ilością piro udajemy się na miasto gdzie integracja trwa do białego rana. KKS & ZKS

Myszkowianie:
14 Lipca w około 30 osób pojawiamy się na kolejnej edycji Mucha Cup w Toruniu. Rozgrywki piłkarskie kończymy po grupie przegrywając konkurs rzutów karnych. Po zakończonym turnieju udajemy się na starówkę. Wieczór rozpoczyna się od rewelacyjnej oprawy na bulwarach, a w późniejszych godzinach trwa dobra zabawa i świętowanie 50lecia Elany, jedynego słusznego klubu w Toruniu! Organizacyjnie jak zwykle wszystko na najwyższym poziomie.! Elana dzięki za wszystko i do następnego!

Zwieńczeniem obchodów 50-lecia Elany był duży pokaz pirotechniczny przygotowany przez Ultrasów Elany. WSZYSCY, KTÓRZY NAM ŹLE ŻYCZYLI, MÓWILI BYŚMY SKOŃCZYLI TO W TEJ CHWILI ZOBACZYLI JAK BARDZO SIĘ POMYLILI! POŁ WIEKU CZŁOWIEKU! ULTRAS ELANA TORUŃ! – czytamy na profilu UET.

źródło: elanowcy.pl, Myszkowianie, Kakaesiacy

Tags: , , , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv