Aktualności

Published on 11 grudnia, 2017 | by admin

Młodzi piłkarze Górnika Zabrze objęci profesjonalną opieką medyczną.

Stowarzyszenie Socios Górnik w dniu 01.11.2017 r. związało się umową z przychodnią rehabilitacyjną „Salveo”.

Umowa dotyczy opieki medycznej nad piłkarzami drużyn młodzieżowych Górnika Zabrze i będzie obowiązywać przez najbliższych 12 miesięcy z opcją przedłużenia.

Na jej podstawie, młodzi zawodnicy zabrzańskiego klubu mają zapewnioną profesjonalną diagnostykę i rehabilitację.

O zdrowie piłkarza trzeba szczególnie dbać już na etapie młodzieżowca. Dzięki odpowiedniej pracy i opiece zdrowotnej, młodzi piłkarze mogą skupić się na treningu i grze, zamiast walczyć z różnego rodzaju kontuzjami lub niezaliczonymi urazami. W obecnych czasach medycyna sportowa, odpowiednia dieta czy prawidłowe odżywianie, to połowa sukcesu i właśnie do tej połowy, członkowie Socios Górnik chcą „przyłożyć swoją rękę”.

Przychodnia Salveo została wybrana na podstawie złożonych ofert. W jej wyborze uczestniczył Dyrektor Akademii Górnika Zabrze, p. Łukasz Milik. Pieniądze na sfinansowanie tego celu zostały przeznaczone zgodnie z decyzją członków Stowarzyszenia, która została podjęta na ostatnim Walnym Zgromadzeniu.

Po sprzęcie sportowym, sprzęcie treningowym to kolejne działanie Socios Górnik ukierunkowane na najmłodszych adeptów Górnika Zabrze. To pierwsze działanie Stowarzyszenia, które nie ukierunkowane jest na zapewnienie środków do treningu, lecz skierowane jest na ich rozwój i przyszłą karierę. Jak widzimy po ostatnich rezultatach wychowankowie mogą stanowić o sile Górnika Zabrze. Socios Górnik jednak nie poprzestaje na wsparciu i wkrótce poda kolejne informacje odnośnie działań – piszą o inicjatywie przedstawiciele stowarzyszenia.

źródło: materiały prasowe

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv