Aktualności

Published on 22 listopada, 2013 | by admin

Miasto przeznaczy 70 milionów na Stadion Olimpijski

Zabytkowy stadion we Wrocławiu doczeka się modernizacji. Jej kształt nie jest jeszcze w pełni określony, za to znamy szacowany budżet – jest w połowie drogi między minimalnym a maksymalnym wydatkiem rozważanym przed rokiem.

Wczoraj na Stadionie Wrocław doszło do spotkania urzędników miejskich, organizatorów Igrzysk Światowych 2017 oraz przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki. Znamy już zarys wydatków, jakie miasto zamierza przeznaczyć na organizację wielkiej imprezy.

Do 2016 (areny powinny być gotowe optymalnie rok przed wydarzeniem) miasto zamierza wydać 120 milionów na przygotowanie obiektów. Część funduszy zostanie przeznaczona na mniejsze elementy infrastruktury, np. tor wrotkarski ma powstać za 3 mln zł. Jednak większość planowanych wydatków pomoże uratować przed ruiną największy sportowy zabytek Wrocławia. Na Stadion Olimpijski przeznaczonych zostanie 70 mln zł.

To suma mniej więcej w połowie luźnych prognoz z zeszłego roku. Wówczas szacowano, że minimalne wydatki na dostosowanie obiektu do oczekiwań to ok. 30 mln zł. Maksymalnie rozważano 120 milionów, czyli tyle, ile ma pochłonąć cała sportowa infrastruktura Wrocławia na 2017 rok.

Oczywiście na razie wydatki są wciąż tylko przybliżone, konkretną sumę poznamy po przygotowaniu pełnej dokumentacji i rozstrzygnięciu przetargu (lub przetargów). Dokładny plan modernizacji nie jest jeszcze gotowy, ale trwa przygotowanie koncepcji.

źródło: stadiony.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv