Stadiony

Published on 23 września, 2019 | by admin

Mazowieckie: Stadion w Białobrzegach gotowy na otwarcie

Inwestycja warta prawie 6 milionów już zakończona, teraz pozostaje czekać na otwarcie. Zaplanowano je w niedzielę, 29 września. Nowa trybuna z zapleczem zmniejsza pojemność stadionu, ale powinna wystarczyć.

Kiedyś białobrzeski stadion mieścił imponujące 5 tysięcy osób na jednej trybunie. Jednak, gdy ławki zdemontowano, pojemność spadła drastycznie, do ok. 2,8 tys. widzów. Dziś została już tylko końcówka ostatniej liczby – 800 miejsc. Za to trybuna, wymieniona całkowicie, zdecydowanie poprawia standard obiektu.

Wcześniej oparta o nasyp, teraz żelbetowa z murowanym zapleczem. W nowej trybunie mieszczą się nowoczesne szatnie dla zawodników i sędziów, a główny hol jest na tyle okazały, że zmieści się galeria poświęcona historii Pilicy Białobrzegi. Do tego siłownia, gabinet odnowy i magazyn.

Nowa główna trybuna to zwieńczenie prac rozpoczętych w 2016 roku, gdy wymieniono bieżnię lekkoatletyczną na nową. Towarzyszy jej nowe boisko treningowe. Trwające blisko rok prace pochłonęły 5,6 mln zł, z których 2 mln zł wyłożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Nowa trybuna zostanie otwarta w najbliższą niedzielę, 29 września. Tego dnia na mieszkańców czekają aż trzy mecze, a do tego kiełbaski – wszystko za darmo.

źródło: EchoDnia.pl / Pilica Białobrzegi

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv