Aktualności

Published on 11 listopada, 2014 | by admin

MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 11.11.2014

Informacje z dnia 12.11.2014 :

– Dziewięcioro nieletnich zatrzymała policja podczas zamieszek w Święto Niepodległości w Warszawie. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, najmłodszy ma 14 lat. W sumie do policyjnych komend trafiło 276 osób.

– Zamaskowani policjanci na Marszu Niepodległości:

– Pierwszych sześć wniosków o ukaranie uczestników wczorajszych burd w Warszawie trafiło do sądu – dowiedział się reporter RMF FM. W tej chwili rozpoczynają się rozprawy w trybie przyśpieszonym.

– Krzysztof Bosak o przebiegu Marszu Niepodległości 2014 (12.11.2014) Zobacz wideo

Relacja z Marszu Niepodległości 11.11.2014 :

23:30 – Spośród 276 osób doprowadzonych na komendy 199 zostało formalnie zatrzymanych. Teraz usłyszą zarzuty, głównie za udział w zbiegowisku i uszkodzenie mienia, za co grozi do trzech lat więzienia.

Reklama : Race w niskich cenach – już 6,99zł za sztukę!

23:20 – 44 policjantów trafiło do szpitala, 11 jest nadal hospitalizowanych.

23:15 – Na tą chwilę liczba zatrzymanych wzrosła do 276 osób. 75 osób rannych.

23:00 – Wiele osób ma jeszcze problemy z wyjazdem z Warszawy. Dużo osób jest zatrzymywanych.

22:50Wypowiedź Adama Małeckiego kibica Widzewa Łódź na zakończenie Marszu Niepodległości.

22:45 – Policja przeprowadzała kontrolę WSZYSTKICH osób podróżujących na trasie Warszawa – Lublin drogą S17, do tego celu wyłączając jej fragment z ruchu.

22:40 – Zamaskowani policjanci zatrzymują również autokar i auta osobowe udające się z Warszawy do Płocka. Zamaskowani policjanci w kominiarkach którzy nie chcieli się wylegitymować sprawdzali zawartość toreb użytkowników. Grozili również zabraniem telefonów komórkowych osobom, które nagrywały zajścia.

20:17 – Jeden ze współorganizatorów Marszu Niepodległości: Wracając po Marszu na parkingu gdzie stały autokary, policja wyłapywała przypadkowe osoby i w miejscach postronnych biła ludzi pałkami (po nogach), łapano zupełnie przypadkowe osoby i traktowano ich, w sposób uwłaczający godności człowieka. To jest 25 lat wolności, o których mówił Bronisław Komorowski.

19:37 – Wiemy o wielu zatrzymaniach i różnych sytuacjach, w których brała udział policja. Dlatego zachęcamy do wpłacania darowizn na konto Stowarzyszenia Marszu Niepodległości, w celu udzielania pomocy prawnej osobom poszkodowanym przez policję informuje fanpage Marszu Niepodległości

19:10 – Marsz Niepodległości zakończył się, wzięła w nim udział rekordowa liczba 100 tysięcy osób.

18:50 – Jestem aktywnie zaangażowany w środowisko kibicowskie, jeżdżę na mecze od 5 klasy podstawówki. Przepraszam kolegów i koleżanki, ale ktoś to w końcu powiedzieć musi – należy odciąć się raz na zawsze od tej hołoty, która właśnie urządza zamieszki z prawej strony i od tej, która to przed chwilą robiła z lewej – powiedział przedstawiciel straży Marszu Niepodległości. Uczestnicy wiecu nagrodzili te słowa oklaskami. – Mówię to jako kibic z Łodzi. To są idioci, debile i ćwierćmózgi, i kretyni, których nie obchodziło to, że tu przemawiał kombatant. Tych debili nie obchodzi ani co my tu krzyczymy, ani co śpiewamy, ani co mówicie. Ich obchodzi tylko jedno – aby zrobić zadymę. To jest ich główny cel – powiedział.

18:28 – Zatrzymanych już ponad 220 osób.

18:15 – Wydaje się, że sytuacje się ustabilizowała, przynajmniej przy rondzie Waszyngtona. Zamieszek nie widać żadnych.

18:10 – Marsz dotarł pod Stadion Narodowy.

17:30 – Zatrzymanych już ponad 160 osób.

Reklama : Race w niskich cenach – już 6,99zł za sztukę!

17:15 – Jak dotąd policja ma informacje o dwóch rannych funkcjonariuszach i dwóch rannych uczestnikach Marszu Niepodległości.

17:00 – Trwają starcia na rondzie Waszyngtona, przy al. Zielenieckiej. Policja używa armatek wodnych i broni gładkolufowej. Lecą race. Do akcji wkroczyły oddziały konne.

16:50 – W zamieszkach poszkodowany jest co najmniej jeden policjant.

16:24 – Policja użyła armatki wodnej na rondzie Waszyngtona.

16:06 – Na tą chwilę zatrzymanych jest już ponad 100 osób.

15:53 – Marsz Niepodległości chwilowo zatrzymany. Jedna osoba zostaje odwieziona karetką.

15:50 – Przepychanki na czole Marszu Niepodległości.

15:46 – Kilkunastu manifestantów zaatakowało policję na wysokości dworca Warszawa Powiśle. Próbowała ich powstrzymać straż Marszu Niepodległości. Manifestanci rzucali kamieniami; po chwili sytuacja uspokoiła się.

15:30 – W rejonie Rotundy zrobiło się czerwono od rac.

15:20 – Marsz Niepodległości ruszył, idziemy Alejami Jerozolimskimi.

15:07 – Mimo większości osób, które nie dojechały na miejsce podaje się, że może być nawet 100tyś osób na Marszu.

15:03 – Trwa przemówienie. Słychać okrzyki ” CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM”

14:52 – Bardzo dużo autokarów zatrzymywanych jest jeszcze w okolicach Warszawy!

14:50 – Odpalanych jest coraz więcej rac i petard hukowych.

14:40 – Oficjalna relacja z Marszu Niepodległości. Start za 20min.

14:35 – Organizatorzy marszu pod hasłem “Armia patriotów” w zgłoszeniu podali, że zgromadzenie będzie liczyło 50 tys. osób. Wielu przybyłych już uczestników marszu przyniosło flagi biało-czerwone, widać też flagi ONR z Falangą i emblematy klubów sportowych.

14:28 – Kontakt do zespołu prawnego Marszu Niepodległości w dniu dzisiejszym pod numerem: 690 357 736

14:24 – Coraz więcej policji gromadzi się przy squacie na ulicy księdza Skorupki, przy tęczy na Placu Zbawiciela, czy przy ambasadzie Federacji Rosyjskiej.

14:19 – Ulica Gagarina zastawiona rzędem identycznych autobusów na wojskowych blachach. Przyjechali nimi cywilni uczestnicy prezydenckiego marszu…

14:15 – 45min do rozpoczęcia marszu, w okolice Ronda im. Romana Dmowskiego docierają kolejne grupy patriotów z całego kraju jak i z zagranicy. Ponawiamy prośbę o rejestrowanie nielegalnych działań policji, która stara się utrudnić przyjazd do Warszawy wielu grupom, poprzez wielokrotne zatrzymania i przeszukania autokarów i samochodów. Nagrania przesyłajcie na nielegalne.zatrzymania@gmail.com

Reklama : Książki o tematyce kibicowskiej.

14:10 – Coraz więcej policji zbiera się w podziemiach w okolicy Dworca Centralnego.

14:06 – Na Placu Zbawiciela policja zaczyna kontrolować większość przechodniów !!!

14:00 – Na Rondzie Dmowskiego trwa rozkładnie specjalnego systemu nagłośnienia o mocy 160 kW, dzięki któremu wszyscy zgromadzeni w miejscu startu marszu, będą doskonale słyszeć przemówienia i komunikaty – informuje fanpage Marszu Niepodległości

13:54 – “O 12:30 pod kościołem św. Barbary odbyła się konferencja prasowa na której organizatorzy Marszu poinformowali o działaniach Policji utrudniającej ludziom dotarcie do Warszawy.”

13:46 – W całej Polsce na głównych drogach ustawiono blokady policyjne. Na tych blokadach policja zatrzymuje autokary jadące w kierunku Warszawy. Policja zatrzymuje te same autokary po kilka razy i dokonuje powtórki wszystkich czynności na kolejnych blokadach.

13:40 – Liczba osób przewiezionych w dniu dzisiejszym na komendę wzrosła już do ok 50 osób. Zatrzymywani są głownie w wieku ok 20 lat i posiadali przy sobie race, flary, petardy, kominiarki.

13:35 – “Dostajemy wiele sygnałów, o tym że policja w całym kraju próbuje udaremnić przyjazd do Warszawy wielu zorganizowanym grupom oraz prywatnym samochodom. Jedna z grup była zatrzymywana i przeszukiwana 5 razy na przestrzeni 100 km. Prosimy o dokumentowanie i nagrywanie telefonami komórkowymi nielegalnych,w naszej ocenie, działań policji !!! ” informuje fanpage Marszu Niepodległości

Reklama : Najtańszy worek treningowy do twojej siłowni!

13:32 – Rośnie liczba osób zatrzymanych za posiadanie pirotechniki. Mimo, że nie jest to zabronione ludzie i tak kończą na komendzie!

13:25 – Kilka razy zatrzymani zostali również kibole Unii Tarnów i Igloopol Dębica.

13:20 – Uczestnikom udającym się z Bielsko-Białej do Warszawy na Marsz Niepodległości przeszukiwane są rzeczy osobiste w poszukiwaniu pirotechniki. Na trasie zatrzymani zostali już 4 razy!

13:12 – Jak informuje na swoim facebooku ONR Brygada Łódzka “Właśnie w tym momencie działacze Brygady Łódzkiej Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej Okręg Łódzki poddawani są “czynnościom prewencyjnym”. Represje trwają… ” Zobacz zdjęcie

13:07 – Na pl. Zbawiciela pojawia się coraz więcej policji, ale jest spokojnie. Ludzie spacerują z czerwono-białymi fragami.

13:02 – Zamykanych jest coraz więcej ulic.

12:50 – Obszar pomiędzy ulicą Wilczą i Hożą wyłączony jest z ruchu. Coraz większe siły policji znajdują się w rejonie skłotu. Nie można podejść w okolice budynku.

Reklama : Race w niskich cenach – już 6,99zł za sztukę!

12:33 – Nowosadeckie koło MW ograbione z barw organizacyjnych i narodowych przez funkcjonariuszy powiatowej komendy policji.

12:20 – Oficjalna relacja z Marszu Niepodległości. Start za 2h i 40min.

12:15 – 21 salw honorowych ku pamięci poległych za wolność ojczyzny.

12:02 – Policja zatrzymuje przypadkowe osoby i sprawdza czy nie posiadają przy sobie materiałów pirotechnicznych. Osoby które posiadają chodź 1 petardę zabierane są na komendę w celu wyjaśnień. Od rana na komendę doprowadzonych zostało ok. 30 osób.

11:50 – Jak na razie nie odnotowano żadnych poważnych incydentów. Funkcjonariusze nie zamknęli dotychczas żadnych ulic.

11:40 – Zorganizowane grupy autokarowe napotykają coraz większe problemy na trasie.

11:23 – Fotki z tegorocznego Marszu Niepodległości dostępne będą na naszym koncie na facebooku https://www.facebook.com/StylKibica.net

11:11 – Ruszył 26. Bieg Niepodległości. 15 tysięcy osób wystartowało punktualnie o godzinie 11.11. Biegacze mają do pokonania 10 kilometrów. Trasa będzie prowadzić przez centrum stolicy: Alejami Jana Pawła II, ulicą Chałubińskiego i Alejami Niepodległości.

10:54 – Konto facebook Młodzież Wszechpolska – Okręg Malopolski informuje : “Policjanci z Komendy w Słomnikach zarekwirowali właśnie baner Młodzieży Wszechpolskiej z Andrychowa. Jako podstawę jego zarekwirowania podali opinię, że znajdują się na nim treści “budzące wątpliwości”. Owymi treściami, które zaniepokoiły funkcjonariuszy są: napis MW Andrychów, herb miasta oraz Orzeł ze Szczerbcem”.

10:36Kamerki internetowe z Warszawy – sprawdź co dzieje się online!

10:18 – Adam Andruszkiewicz “Wyjeżdżam z białostocką ekipą z MW i RN na Marsz Niepodległości! To wystarczy dla policji, by trzymać nas na parkingu 2 godz. Nagrywać i spisywać, grozić, sprawdzać autokary…ale nie odpuścimy – jedzie nas ponad 100, patriotek i patriotów i mimo prześladowań przejdziemy!”

Reklama : Najlepsze ubrania sportowe w niskich cenach!

09:45 – Policja rewiduje i nagrywa uczestników Marszu Niepodległości 2014 ze Śląska. Zobacz wideo.

09:05 – Od godz. 7 rano policja zatrzymała już 17 osób na placu Zbawiciela. Wszyscy zatrzymani odpalali na placu race i petardy.

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv