Aktualności

Published on 27 września, 2016 | by admin

ŁKS Łódź chce kibiców Widzewa na derbach

Długo wyczekiwane derby Łodzi zbliżają się coraz większymi krokami. Mecz pomiędzy dwoma odwiecznymi rywalami odbędzie się 16 października. Areną zmagań łódzkich piłkarzy będzie obiekt przy al. Unii. Od początku mówiło się, że udziału nie wezmą w nich kibice Widzewa.

Nieoczekiwanie inne stanowisko zaprezentował prezes AP ŁKS. Zapowiedział on, że chce wpuścić fanów RTS na trybunę. „Mieliśmy dla nich zarezerwowany cały sektor, czyli 965 miejsc. (…) Policja nie wyraziła zgody na przyjęcie kibiców Widzewa, zaś miasto się do tego przychyliło” – mówił Tomasz Salski, cytowany przez „Dziennik Łódzki”.

W Widzewie nie ukrywają, że liczyli się z takim obrotem spraw. Bez walki nie chce się poddać jednak jeden z radnych. „Złożę w tej sprawie zapytanie do Prezydent Miasta. Długo czekaliśmy na derby i organizator jest gotowy zapewnić 965 miejsc dla kibiców Widzewa. Nie robi tego pewnie dla żartu, tylko jest gotowy zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom. Obawiam się, że większe zagrożenie może stanowić właśnie zakaz dla kibiców Widzewa, bo przemarsz i tak pewnie będzie” – stwierdził Bartosz Domaszewicz.

Domaszewicz ma rację, bowiem kibice Widzewa zapowiedzieli już, że i tak na derby pójdą. Zamierzają ruszyć tradycyjnym pochodem w kierunku obiektu rywali.

Źródło: WidzewToMy.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv