Published on 30 października, 2013 | by admin

List otwarty SK ŁKS do Radnych Miasta Łodzi

Szanowni Panowie Radni! Stowarzyszenie Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego z uznaniem przypatruje się zaangażowaniu Panów w walkę z absurdalnymi, stanowczo zbyt surowymi konsekwencjami wyciąganymi przez Wojewodę Łódzkiego – Panią Jolantę Chełmińską, w obliczu wydarzeń mających miejsce na łódzkich stadionach.

Troska Szanownych Radnych o reprezentowanie interesów kibiców Klubu Widzew Łódź po meczu z gdańską Lechią, która w całej okazałości została wyrażona w wystosowanym 13 października br. liście skierowanym do Wojewody Łódzkiego, obliguje nas do upomnienia się o podjęcie przez Panów podobnych działań w obronie Łódzkiego Klubu Sportowego po spotkaniu z Concordią Piotrków Trybunalski, w którego to konsekwencji policja złożyła wniosek o zamknięcie stadionu przy al. Unii Lubelskiej 2.

Wszak zgodnie z art. 23a ust. 1 Ustawy o samorządzie gminnym Panowie ślubowali „obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro gminy i jej mieszkańców” co – jako przedstawicielom znaczącej części fanów sportu w Mieście Łodzi skupionej wokół najpiękniejszych biało-czerwono-białych barw – upoważnia nas do przypomnienia Szanownym Radnym, iż nie ma lepszych łodzian, których sprawami należy się interesować i tych gorszych, pozostawionych na pastwę losu.

Tym samym działalność pro publico bono stanowi Panów obowiązek, dlatego oczekujemy, że w najbliższym czasie wszyscy (z Wojewodą Łódzkim na czele) poznamy zdanie Szanownych Radnych w niemalże bliźniaczej do przytoczonej we wstępie sprawy.

W innym przypadku będziemy świadkami bardzo niebezpiecznego zjawiska, które z pewnością przyczyni się do powstania kolejnych podziałów w łódzkiej przestrzeni publicznej, wynikających z nierównego traktowania mieszkańców naszego Miasta, czego oczywiście pragniemy uniknąć.

Szanowni Radni! Tak jak i Wy kochamy sport, dlatego apelujemy o zachowanie zgodne z duchem fair-play oraz mamy nadzieję, iż ostatecznie staną Panowie na wysokości zadania, którego w końcu sami się podjęliście. Niech zwycięży uczciwość oraz obowiązek reprezentowania wszystkich łodzian, a nie tylko ich części.

Ponadto pragniemy zaznaczyć, że oprawa meczu Łódzkiego Klubu Sportowego z Concordią Piotrków Trybunalski nie spowodowała konieczności przerwania zawodów i nikt podczas jej prezentacji nie odniósł żadnych obrażeń. I tak jeśli walka z patologią (nie tylko tą stadionową) wydaje nam się rzeczą konieczną i oczywistą, tak i nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której jesteśmy karani zamknięciem obiektu, za stworzenie na nim niezapomnianej atmosfery, która jest nieodzowną częścią piłkarskiego święta.

Pozostaje nam liczyć na dobrą wolę, brak sprzeczności, a także konsekwencję w działaniach podejmowanych przez Szanownych Radnych.

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv