Aktualności

Published on 27 maja, 2022 | by admin

Łódź: Ukraina zagra mecze Ligi Narodów w Polsce!

To już pewne. Po tygodniach rozważań wiemy już, że piłkarska reprezentacja Ukrainy zawita nad Wisłę, aby rozegrać dwa spotkania w ramach Ligi Narodów. Areną spotkań z Armenią i Irlandią będzie nowo zainaugurowany stadion im. Władysława Króla w Łodzi. Wszystko związane jest z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Ostatnio na łamach naszego serwisu wiele pisaliśmy o otwarciu nowego obiektu ŁKS-u oraz o prestiżowych derbach z Widzewem. Tym razem to jednak nie Łódzki Klub Sportowy będzie w centrum zainteresowania kibiców w naszym kraju. Wiemy już, że 11 oraz 14 czerwca gospodarzem na stadionie Króla będzie reprezentacja Ukrainy, która po wyjazdowych meczach ze Szkocją (baraż o awans na MŚ) oraz Irlandią (pierwszy mecz Ligi Narodów) na kilka dni zadomowi się na łódzkiej arenie.

W związku z wojną za naszą wschodnią granicą, Ukraińcy nie są w stanie rozgrywać meczów na terenie własnego kraju. Mimo ciężkiej sytuacji, podopieczni Oleksandra Petrakowa przygotowują się do barażowego spotkania ze Szkocją rozgrywając mecze towarzyskie z drużynami klubowymi. Póki co rywalami „Żółto-błękitnych” były drużyny Borussii Moenchengladbach, Empoli oraz chorwackiej Rijeki.

Wiele mówiło się, że nasi sąsiedzi swoje mecze Ligi Narodów zagrają w Poznaniu, Warszawie lub Wrocławiu, jednak finalnie wybór padł na Łódź. Oprócz meczów Ukrainy, Stadion Króla 4 dni wcześniej będzie gospodarzem meczu eliminacji Mistrzostw Europy do lat 21, w którym Polacy podejmą Niemców.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv