Aktualności

Published on 30 sierpnia, 2016 | by admin

0

Legioniści dla kibiców Ruchu.

Mimo, że delikatnie mówiąc nie zawsze nam po drodze z kibicami Ruchu Chorzów, wobec wydarzeń, których świadkami byliśmy w ostatnią sobotę, uznaliśmy, że nie możemy pozostać obojętni na los tamtejszych kibiców. Podczas naszej wizyty dostaliśmy jasny przekaz, że trudna sytuacja materialna potrafi być motorem osobliwych zachowań, nie mających wiele wspólnego z kibicowskim rzemiosłem.

O ile słyszeliśmy o przykładach okradania pociągów z węglem, to włamania do pustego pociągu pasażerskiego i kradzież rywalowi napojów, kanapek oraz rzeczy osobistych to nowa kibicowska jakość, ale rozumiemy, że stoi za tym chęć polepszenia codziennego i niełatwego bytu.

W geście solidarności, z której słyną polscy kibice oraz szczodrości i dobrego serca jakie warszawscy fani okazywali wielokrotnie w różnych akcjach charytatywnych, także i tym razem apelujemy do wszystkich, którym nie jest obojętny los tych, co w potrzebie o wzięcie udziału w akcji, której beneficjentem będą chorzowscy kibice.

Rozumiejąc ich trudną sytuację postanowiliśmy zorganizować zbiórkę artykułów spożywczych oraz ubrań, które niezwłocznie zostaną im przekazane. Prosimy zatem o zakup i przynoszenie następującego asortymentu:

– konserwy mięsne typu mielonka turystyczna (pożywienie wysokokaloryczne)
– pasztety drobiowe (jak podają producenci po otwarciu zachowują świeżość i można je skonsumować “na raty”)
– konserwy rybne (bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i 6)
– ziemniaki i mąka ziemniaczana (podstawowe składniki klusek śląskich)
– kasza gryczana (istotny składnik krupnioka, śląskiego specjału wpisanego na listę potraw tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi)
– czerstwy chleb, czosnek i smalec (składniki popularnej i tradycyjnej śląskiej zupy-wodzionki)
– cebula i czerwona kapusta (podstawowe składniki specjału o nazwie modro kapusta)

Będziemy też wdzięczni za dostarczenie używanych ubrań, zwłaszcza bluz, które jak już wiemy cieszą się wśród chorzowskich kibiców dużą popularnością, przy czym sugerujemy żeby były one koloru ciemnego, co pozwoli ich nowym właścicielom zaoszczędzić na praniu i które skutecznie maskować będą brud.

Znając serce i zaangażowanie warszawskiej braci, choćby z cyklicznej akcji “Są Takie Psy, Którym Należy Pomóc”, wierzymy, że i tym razem wesprzemy potrzebujących, ulżymy ich trudnemu losowi!

Dary można przynosić przed kolejnym meczem przy Łazienkowskiej do Źródełka.

Grupy kibicowskie Legii Warszawa.

Tags: , , , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 18 =

Back to Top ↑

frivfrivfriv