Aktualności

Published on 16 lipca, 2016 | by admin

Legia z największymi dochodami w lidze.

Firma audytorska Deloitte opublikowała raport dotyczący finansów klubów Ekstraklasy w 2015 roku. Po raz piąty z rzędu najwyższymi przychodami może pochwalić się Legia Warszawa.

Przychody Klubu w 2015 roku wyniosły 108,1 miliona złotych i w stosunku do roku 2014 roku wzrosły o 4,5 miliona. Kolejny w zestawieniu jest Lech Poznań, którego przychody są niższe o 30 milionów złotych, trzecia jest Lechia Gdańsk.

– Legia Warszawa rozwija się nie tylko bardzo dynamicznie, ale i stabilnie – komentuje Jakub Szumielewicz, Wiceprezes Klubu. – Oczywiście naszą główną powinnością jest wygrywanie na boisku, ale staramy się robić wszystko, by jakiekolwiek niepowodzenie na murawę, wpisane przecież w istotę sportowej rywalizacji, nie zachwiało funkcjonowaniem Legii. Mamy mocne i stabilne fundamenty dalszego rozwoju, a wszelkie podejmowane przez nas działania pozaboiskowe wspierają dalszy rozwój pierwszej drużyny. Bardzo się cieszę, że nasze działania zostały dostrzeżone i docenione przez niezależnych ekspertów. Warto pamiętać, że na najwyższy budżet w Ekstraklasie składają się także bardzo wysokie koszty, chociażby użytkowania stadionu. Pracujemy nad ich optymalizacją, jednocześnie szukając na boisku i poza nim dodatkowych źródeł przychodów, aby móc jeszcze efektywniej budować Wielką Legię – dodaje Szumielewicz.

Łączny przychód wszystkich klubów Ekstraklasy wyniósł prawie pół miliarda złotych i wzrósł o 70 milionów w porównaniu z poprzednim rokiem.

źródło: materiały prasowe

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv