Aktualności

Published on 5 października, 2016 | by admin

Legia – Real z udziałem publiczności?

12 października UEFA Appels Body rozpatrzy odwołanie Legii Warszawa w sprawie zamknięcia stadionu na mecz z Realem.

Pomoc stołecznemu klubowi zadeklarował Zbigniew Boniek. W rozmowie z Polsatem Sport powiedział: Zachowanie w czasie spotkania Legii z Borussią było skandaliczne. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jednak pomogę Legii, po raz ostatni, ale pomogę… Tym razem to już jednak naprawdę ten ostatni raz. Rzucę na szalę mój autorytet w UEFA – wystosuję pismo, w którym jako prezes PZPN zaapeluję o łagodniejsze potraktowanie Legii….

Boniek wyjaśnił, że w ubiegłym roku udało mu się przekonać UEFA, aby zmniejszyć karę Lechowi Poznań na mecz z Fiorentiną.
Dzwoniłem, rozmawiałem, przekonywałem. W końcu wystosowałem pismo. I ostatecznie 30 tysięcy widzów obejrzało spotkanie mistrz Polski z czołowym włoskim klubem – wyjaśnia prezes związku.

Dla mnie starcie Legia – Real ma wymiar historyczny. Naprawdę tak sądzę. Mistrz Polski kontra triumfator Ligi Mistrzów! – wspaniała sprawa. (…) Nie mogę nic obiecać, ale… Zrobię ze swojej strony wszystko, aby jednak sympatycy Legii, sympatycy futbolu mogli z trybun radować się tym spotkaniem. (…) Dlaczego po raz ostatni? Bo jest mi zwyczajnie wstyd. Ile można się tłumaczyć za garstkę nieodpowiedzialnych ludzi? (…) W Polsce musimy zdawać sobie sprawę, że dziś standardy w Europie – jeśli chodzi o bezpieczeństwo meczów piłkarskich – są bardzo wysokie. Musimy się w końcu do nich przystosować.

Źródło: Polsat Sport

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv