Aktualności

Published on 25 kwietnia, 2019 | by admin

Lechia i Legia ukarane przez Komisję Ligi

Posypały się kary od Komisji Ligi po 31. i 32. kolejce Ekstraklasy. Z komunikatu dowiadujemy się, że ukarano w sumie dwa kluby, dwóch szkoleniowców, a nawet piłkarza. Oczywiście kary dla klubów związane są z zachowaniem kibiców, które tradycyjnie nie spodobało się komisji.

Ukaranymi klubami są Lechia Gdańsk oraz Legia Warszawa. Na pierwszy z wymienionych klubów nałożono karę finansową w wysokości 10 tys. złotych za wydarzenia z domowego meczu z Piastem Gliwice w poprzedniej kolejce spotkań. Drugi obciążono również karą finansową tyle, że zdecydowanie wyższą, bo w wysokości 30 tys. złotych. W tym przypadku Komisji Ligi nie spodobały się race odpalone przez Legionistów w ramach oprawy meczowej w Poznaniu. Dodatkowo właśnie kibice Legii Warszawa zostali ukarani zakazem wyjazdowym na dwa mecze z Lechem Poznań w Ekstraklasie.

Oprócz tego Komisja nałożyła karę dyskwalifikacji w wymiarze jednego meczu na szkoleniowców Legii Warszawa, czyli Aleksandra Vukovicia oraz Zagłębia Lubin tj. Bena Van Daela za ich zachowanie przy ławce.. Ten drugi zapłaci ponadto 10 tys. złotych kary finansowej. Karę dyskwalifikacji w wymiarze trzech meczy otrzymał natomiast zawodnik Piasta Gliwice Jorge Felix za niebezpieczy faul na rywalu, po którym otrrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę.

źródło: kibice.net

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv