Aktualności

Published on 25 stycznia, 2017 | by admin

Koniec sprawy transparentu na Arenie Lublin.

Zakończyła się sprawa dotycząca wywieszenia antyukraińskiego transparentu na Arenie Lublin podczas spotkania rugby w 2015.

Arena Lublin była w maju 2015 miejscem spotkania reprezentacji Polski i Ukrainy w rugby. Na trybunach lubelskiego obiektu podczas tego spotkania zawisły dwa transparenty, jeden w języku polskim, drugi ukraińskim – „Lwów odzyskamy, banderowców ubijemy”.

Jak informuje Dziennik Wschodni we wtorek Sąd Okręgowy w Lublinie rozpatrzył apelację od wyroku jaki zapadł we wrześniu ubiegłego roku, co doprowadziło do częściowej jego zmiany.

Sąd odwoławczy uznał, że oskarżeni w pełni świadomie wywiesili na trybunach stadionu antyukraińskie banery a ustalenia sądu pierwszej instancji były prawidłowe.

Sąd Rejonowy Lublin-Zachód skazał we wrześniu wszystkich oskarżonych na kary od 6 do 9 miesięcy ograniczenia wolności, karą grzywny i zakazem stadionowym. Sąd apelacyjny rozpatrujący środek odwoławczy od wyroku uznał, że przyczyn formalnych kibiców nie można było ukarać grzywnami i zakazem stadionowym. Słusznie natomiast oskarżeni zostali ukarani pracami społecznymi. Wyrok jest prawomocny.

źródło: Dziennik Wschodni

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv