Published on 21 kwietnia, 2015 | by admin

Komisja Ligi surowo ukarała Cracovię i Pogoń! Zamknięty stadion, zakazy wyjazdowe

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Ligi podjęto decyzję o ukaraniu Cracovii i Pogoni Szczecin za niewłaściwe zachowanie kibiców podczas ostatniego meczu ligowego tych drużyn.

Treść komunikatu:

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy (prezentowanie treści pochwalających przemoc, zaniedbania organizacyjne dopuszczające do wniesienia środków pirotechnicznych, rzucanie odpalonych środków pirotechnicznych w kierunku sektora gości) podczas meczu Cracovia – Pogoń Szczecin na Cracovię nałożono karę zamknięcia całego stadionu dla publiczności w jednym meczu w rozgrywkach Ekstraklasy. Ponadto nałożono karę zamknięcia sektora D (sektor ultras) dla publiczności w 1 meczu w zawieszeniu na 12 miesięcy oraz karę zakazu udziału zorganizowanej grupy kibiców gości w kolejnym meczu z Pogonią w rozgrywkach Ekstraklasy. Na Cracovię nałożono także karę finansową w wysokości 30 000 złotych oraz odwieszono karę finansową z 25 listopada 2014 roku w wysokości 10 000 złotych.

W związku z zachowaniem kibiców gości (wniesienie i użycie środków pirotechnicznych, rzucanie ich w kierunku murawy i innych sektorów oraz doprowadzenie do przerwania meczu na 8 minut) podczas tego samego meczu na Pogoń nałożono karę zakazu udziału zorganizowanej grupy kibiców gości w pięciu meczach w rozgrywkach T- Mobile Ekstraklasy, w tym w następnym meczu Cracovia – Pogoń (gdzie Cracovia będzie gospodarzem meczu). Odwieszono także karę trzech meczów zakazu udziału zorganizowanej grupy kibiców gości z 3 grudnia 2014 roku. Łącznie kara zakazu wyjazdów wynosi 8 meczów w rozgrywkach Ekstraklasy.

Podsumowując kary dla Cracovii:
– zamknięcie całego stadionu na 1 mecz
– zamknięcie sektora ultras w 1 meczu w zawieszeniu na 12 miesięcy
– zakaz wyjazdowy na kolejny mecz z Pogonią w Szczecinie
– kara finansowa w wysokości 30 tysięcy złotych oraz odwieszona z 24 listopada w wysokości 10 tysięcy złotych co daje łączną sumę 40 tys. zł

Podsumowując kary dla Pogoni:
– zakaz wyjazdowy na 5 kolejnych meczy odwieszono także zakaz udziału w 3 wyjazdach z dnia 5 grudnia co w sumie daje zakaz na 8 wyjazdów
– zakaz uczestnictwa w kolejnym meczu gdzie Cracovia będzie gospodarzem

Źródło: Ekstraklasa SA

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv