Aktualności

Published on 31 października, 2016 | by admin

Komisja Ligi reaguje na wydarzenia z Gdyni

Komisja Ligi szybko zareagowała na wydarzenia, jakie miały miejsce podczas niedzielnych Derbów Trójmiasta.

Podczas spotkania na trybunach odpalone zostały środki pirotechniczne, które ‚latały’ między sektorami, a także w miejsca niezajmowane przez Kibiców.

Stanowisko Komisji Ligi (Przewodniczący Komisji Ligi, Zbigniew Mrowiec):

„W związku z wydarzeniami, które miały miejsce podczas meczu Arka Gdynia – Lechia Gdańsk, w szczególności nagannym użyciem środków pirotechnicznych, Komisja Ligi w trybie pilnym zwróciła się do przedstawicieli obydwu Klubów o zajęcie stanowiska w tej sprawie i wyjaśnienia. Stadion jest miejscem dla kibiców szanujących porządek i dopingujących swój klub i drużynę, a tego typu zdarzenia nie mają prawa mieć miejsca i będą surowo karane. Komisja Ligi zajmie się tą kwestią niezwłocznie. Ostateczna decyzja zapadnie nie później niż na najbliższym posiedzeniu, tj. w środę 2 listopada 2016 roku”

Komisja Ligi jest niezależnym od spółki Ekstraklasa SA organem rozstrzygającym w kwestiach dyscyplinarnych związanych z rozgrywkami Ekstraklasy i jej Klubami. Powstała w 2005 roku jako organ pierwszej instancji i spełnia w ramach rozgrywek funkcje jurysdykcyjne. Do jej obowiązków należy między innymi ustalanie sankcji dyscyplinarnych oraz finansowych dla Klubów i zawodników za nieprzestrzeganie regulaminu rozgrywek.

W skład Komisji wchodzi sześć osób wybieranych na dwuletnią kadencję przez Radę Nadzorczą Ekstraklasy SA. Obecnie jest to sześciu Komisarzy, spośród których wybierany jest Przewodniczący. Obecnie funkcję tę sprawuje Zbigniew Mrowiec.

Organem odwoławczym od decyzji Komisji Ligi jest Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN.

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv