Aktualności

Published on 5 stycznia, 2017 | by admin

Kibole Lecha dla “Lulusia”

Każdy kibic Lecha Poznań zarówno ten młodszy i jak starszy powinien wiedzieć, kim jest Henryk „Luluś” Zakrzewicz. Teraz legendarny kibic Kolejorza potrzebuje pomocy. Ma problemy mieszkaniowe, które na razie udało się rozwiązać, ale zawsze przyda się każda pomoc finansowa.

Henryk Zakrzewicz to zagorzały kibic Lecha Poznań od wielu, wielu lat. Na przełomie lat 70-tych i 80-tych handlował tkaninami i odzieżą. W tamtych czasach był jednym z bogatszych poznaniaków, który na dodatek kibicował Kolejorzowi. Zawsze kochał Lecha i pomagał mu jak tylko mógł. Wykładał własne pieniądze na naprawdę dobrych ponad 30 lat temu zawodników. Pomógł m.in. wykupić z Legii Warszawa słynnego Mirosława Okońskiego, który w stolicy odbywał służbę wojskową. To m.in. dzięki jego pieniądzom wyłożonym na transfery Kolejorz odnosił wielkie sukcesy na początku lat 80-tych.

Teraz popularny „Luluś” oczywiście także jest aktywny. Można spotkać go zarówno przed meczami jak i po meczach. Posłuchać szczerego komentarza na temat danego spotkania czy po prostu porozmawiać. Pan Henryk regularnie przychodzi również na treningi zespołu. Przy Lechu Poznań jest praktycznie cały czas.

Niestety zasłużony kibic od pewnego czasu zmaga się z problemami mieszkaniowymi. Nie ma rodziny i często nie ma się gdzie podziać. Niedawno pod swój dach wziął go jeden z kibiców. „Luluś” na dłuższą metę nie miałby jednak domu gdyby nie m.in. byli gracze Kolejorza. Błażej Telichowski, Damian Nawrocik oraz Bartosz Ślusarski założyli niedawno konto na które zbierali pieniądze dla „Lulusia”. Na wynajęcie mieszkania i wyżywienie bardzo szybko zebrali prawie 5 tysięcy złotych.

Pan Henryk, który gościnnie przebywa aktualnie u jednego z kibiców wprowadzi się do nowego mieszkania w poniedziałek. Będzie w nim mieszkał do końca marca. Mimo to każda osoba, która chce pomóc kibicowskiej legendzie naszego klubu opłacając choćby wyżywienie oczywiście może to uczynić. „Lulusiem” zajmie się fundacja „Uwierz w pomoc” na konto której można wpłacać pieniądze.

Fundacja „Uwierz w pomoc”
Rynek Łazarski 5 lok. 3
60-731 Poznań
57 1240 1750 1111 0010 7165 6750
W tytule przelewu: „Dla Lulusia”

Źródło: KKSLECH.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv