Aktualności

Published on 15 grudnia, 2014 | by admin

Kibice ze Stalowej Woli chcą nowego stadionu

Kilka tysięcy osób poparło już internetową akcje kibiców Stali Stalowa Wola na rzecz budowy funkcjonalnego stadionu piłkarskiego w mieście. Stadion przy ulicy Hutniczej nie spełnia oczekiwań nie tylko kibiców, zastrzeżenia ma też Polski Związek Piłki Nożnej.

Plan modernizacji obiektu w ciągu kilku lat był wiele razy zmieniany głównie z przyczyn finansowych. Planowaną pojemność stadionu zmniejszono z 10 do 6 tysięcy osób. Do tej pory wybudowano tylko jedną trybunę za około 7 milionów złotych, którą fani piłki nazywają bublem.

Kibice Stali obwiniają byłego prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka o zaniedbanie spraw sportu w mieście, modernizacji stadionu oraz jego zaplecza. Liczą na to, że nowy włodarz miasta – Lucjusz Nadbereżny przychylniej spojrzy na tę inwestycję sportową i uda się uzyskać dotacje z zewnątrz.

Kibice podkreślają,że piłkarze drugoligowej Stali w rozgrywkach Pucharu Polski toczą wyrównane pojedynki z najlepszymi drużynami kraju, a stadion nie jest najlepszą wizytówką dla miasta.

źródło: radio.rzeszow.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv