Aktualności

Published on 5 stycznia, 2014 | by admin

Kibice Zawiszy wyrzuceni ze stadionu

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zażądał od Zawiszy Bydgoszcz, by do 20 stycznia stowarzyszenia kibicowskie opuściły pomieszczenia zajmowane na terenie stadionu. Zarząd klubu przychylił się do tego wniosku.

Trwający kilka tygodni konflikt Radosława Osucha z kibicami na pewno nie wygaśnie po ostatnich decyzjach prezydenta miasta i działaczy klubu. Wobec fiaska rozmów przy “okrągłym stole”, w których uczestniczyły zwaśnione strony, Rafał Bruski wydał polecenie, by stowarzyszenia kibicowskie, które mają swoje siedziby na stadionie (Stowarzyszenie Piłkarskie “Zawisza” i Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz), opuściły je do 20 stycznia.

Przypomnijmy, że fani odmówili podpisania oświadczenia, w którym potępialiby wydarzenia z meczu z Lechem, podczas którego lżono właściciela klubu oraz jego żonę Anitę, będącą prezesem Zawiszy. Kibice domagali się powołania niezależnej komisji, która wyjaśniłaby wcześniejsze zajścia w trakcie spotkania z Widzewem.

Na odmowę kibiców stanowczo odpowiedział prezydent miasta, który już wtedy zapowiedział, że fani będą musieli opuścić pomieszczenia zajmowane dotąd na stadionie. – Nie wyobrażam sobie, by ktoś dla kogo ekstraklasa nie jest najważniejsza mógł korzystać z miejskich pieniędzy i obiektów – tłumaczył.

W czwartek wnioskiem prezydenta zajął się zarząd klubu, który zaakceptował propozycję. – Spotkanie nie trwało długo, nie było nawet głosowania – powiedział „Expressowi Bydgoskiemu” Dariusz Bednarek, zastępca szefa CWZS. – Funkcjonujemy na obiekcie, który jest własnością miasta, czyli naszym szefem jest prezydent Bydgoszczy. Wykonaliśmy tylko polecenie.

źródło: wp.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv