Aktualności

Published on 9 stycznia, 2020 | by admin

Kibice Rakowa włączają się w pomoc polskim dzieciom w Kazachstanie

Sympatycy Rakowa Częstochowa ze Stowarzyszenie Kibiców “Wieczny Raków” poinformowali, że dołączyli do akcji organizowanej przez Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego.

Inicjatywa prowadzona jest pod hasłem: “Zabawka i wyprawka dla Orlęcia” i ma na celu pomoc mieszkającym w Kazachstanie polskim dzieciom w przygotowaniu się do szkoły. Kibice przez cały styczeń będą prowadzić zbiórkę przydatnych w szkole artykułów na tzw. wyprawkę oraz zabawek, które później zostaną przekazane naszym młodym rodakom ze wschodu. 

Jak podkreślają kibice Rakowa, według szacunków w Kazachstanie może mieszkać nawet 100 tysięcy Polaków. W zdecydowanej większości są to potomkowie ofiar sowieckiego reżimu komunistycznego, które zostały zesłane tam z terenu dzisiejszej Ukrainy i Litwy w latach 30. i 40. ubiegłego wieku. – Wywiezieni przez komunistów Polacy nadal pozostają wraz ze swoimi rodzinami w miejscach swego zesłania, ale i starają się kultywować pamięć o Ojczyźnie. Nie bądź obojętny i dołącz do akcji! – apelują fani Rakowa.

źródło: kibice.net

Tags: , , , , ,


About the Author



Back to Top ↑

frivfrivfriv