Aktualności

Published on 7 czerwca, 2015 | by admin

Kibice Jagiellonii skazani.

Białostocki sąd okręgowy prawomocnie skazał kibiców miejscowej drużyny. Sprawa dotyczyła kłótni z ochroną podczas jednego z meczów na stadionie przy ul. Słonecznej.

Kłótnia miała miejsce wiosną 2013 roku. Tuż przed meczem Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej doszło do sprzeczki fanów białostockiej drużyny z ochroną.

Jeden z oskarżonych chciał wejść na stadion z szalikami dwóch drużyn. Takie zachowanie jest sprzeczne z zasadami wpuszczania kibiców na obiekt, stąd ochrona poprosiła o oddanie szalika Legii Warszawa. 27-letni mężczyzna nie chciał jednak go oddać do depozytu i zaczął się odgrażać.

Groźby w kierunku pracowników służb ochrony zaczęli kierować także inni fani. Ochroniarze zgłosili się na policję.

W sumie zatrzymanych zostało 6 osób w wieku 21-28 lat. Sąd pierwszej instancji wymierzył oskarżonym kary grzywny w wysokości od 1,5 tys. zł do 3 tys. zł.

Od wyroku wpłynęły apelacje. Sąd II instancji jednak je oddalił. Kibice bowiem “jasno przekroczyli granicę akceptowanych zachowań stadionowych”. Kary wymierzone przez sąd niższej instancji zostały utrzymane. Orzeczenie jest już prawomocne.

źródło: bialystokonline.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv