Aktualności

Published on 4 października, 2013 | by admin

Kibice Jagielloni nie zostaną ukarani

Wczoraj sąd w Białymstoku uznał, że jedenastu kibiców “Jagi” nie zostanie ukaranych za skandowanie haseł obrażających Premiera RP (“Donald matole, twój rząd obalą kibole). Zarzuty uległy bowiem przedawnieniu. 

Od czynu, za popełnienie którego fani stanęli przed obliczem sądu, minęły już ponad dwa lata. Jak wynika z uzasadnienie wyroku, gdyby sprawa zakończyła się nieco wcześniej, jej finał byłby zupełnie inny.

Jak uzasadniał sędzia Dariusz Niezabitowski, konstytucja nie daje nieograniczonego przyzwolenia na obrażanie polityków. Zaznaczył, że mimo większych praw do krytyki wobec polityków, nie powinna naruszać czci i dobrego imienia.

– Ustawodawstwo i orzecznictwo Trybunału w Strasburgu wskazuje, że polityków można krytykować bardziej niż zwykłych obywateli. Z kolei kodeks wykroczeń daje wzmożoną ochronę przed krytyką osobom publicznym. Być może jest on nawet sprzeczny z Konstytucją – zwraca uwagę mecenas Wojciech Wójcicki, obrońca białostockich kibiców, który nie zgadza się z komentarzem sędziego.

computer security software

Źródło: kibice.net

zp8497586rq

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv