Aktualności

Published on 18 marca, 2014 | by admin

Kibice Czarnych Słupsk najgłośniejsi na świecie.

Kibice koszykarzy Czarnych Słupsk podczas meczu Tauron Basket Ligi z AZS Koszalin pobili rekord świata głośności w hali, który do tej pory wynosił 126 decybeli i należał do fanów klubu NBA Sacramento Kings. Nowy rekord wynosi 129,6 decybeli! Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 71:63.

Ok. 2500 kibiców, którzy stawili się w hali Gryfia, tym razem nie tylko pomogło swojemu zespołowi odnieść niezwykle ważne zwycięstwo (dzięki wygranej Czarni zapewnili sobie miejsce w pierwszej “6” po sezonie zasadniczym), ale również pobiło rekord świata głośności w hali, który wpisany zostanie do Księgi Guinnessa. Według pomiarów firmy Ekoperfex S.C. Laboratorium Badań Środowiskowych z gardeł słupskich kibiców (na meczu była też grupa fanów z Koszalina) przed rozpoczęciem pierwszej kwarty wydobył się hałas na poziomie 129,6 decybeli! Czyli porównywalny ze startującym odrzutowcem. Potem między kolejnymi kwartami podjęto jeszcze dwie próby wyśrubowania wyniku, ale nie udało się go już poprawić.

Fani z Sacramento, których w momencie bicia rekordu było w hali siedem razy więcej (ponad 17 tys.), zostali więc pokonani dokładnie o 3,6 decybela. Od teraz najgłośniejsi na świecie są kibice ze Słupska.

źródło: sport.pl