Aktualności

Published on 6 lipca, 2016 | by admin

Górnik Łęczna w Lublinie?

Wraca pomysł występów Górnika na Arenie Lublin.

Początkiem czerwca media w Polsce obiegła dość sensacyjna informacja o problemach finansowych Górnika Łęczna i o kończącej się umowie sponsorskiej z kopalnią Bogdanka, które miały być powodem wycofania klubu z rozgrywek.

Doniesienia te jednak nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości. Kopalnia nie wycofała się z wspierania klubu. Nie oznacza to jednak, że problemy finansowe klubu z Lubelszczyzny to już przeszłość. Górnik dysponować będzie jednym z najniższych budżetów w lidze. Jednym z pomysłów, na ratowanie klubowych finansów jest temat, który wraca jak bumerang – gra na Arenie Lublin.

Według doniesień lokalnych mediów, w tej rundzie gra w Lublinie jest jednak bardziej prawdopodobna niż kiedykolwiek wcześniej. Nie wiadomo czy chodzi tylko o prestiżowe spotkania, czy wszystkie mecze w rundzie. Pomysł jednak nie zyskuje aprobaty fanów Górnika i Motoru.

Kibice klubu z Koziego Grodu opublikowali wczoraj komunikat, w którym po raz kolejny stanowczo sprzeciwiają się występom Górnika na obiekcie w Lublinie.

Po raz kolejny powraca temat gry Górnika Łęczna na Arenie Lublin. Tym razem okazuje się, że prawdopodobieństwo rozgrywania przez klub z Łęcznej spotkań ligowych na lubelskim stadionie jest bardzo duże. Nasze stanowisko wyrażaliśmy za każdym razem, kiedy komuś przyszła do głowy złota myśl przenoszenia Górnika do Lublina. Również i tym razem wyrażamy swój sprzeciw wobec jakimkolwiek planom gry (nawet pojedynczych spotkań) na Arenie. Zadziwiająca jest determinacja środowiska sportowo-politycznego, które za wszelką cenę chce uszczęśliwiać garstkę osób, angażując do tego spektaklu środki z budżetu miasta, które są przewidziane nie tylko na promocję ale także na wykup jednostek preferencyjnych dla Górnika Łęczna. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że najbardziej ucierpi na tym miejski klub Motor Lublin, któremu niewiele zabrakło do tego by grać od nowego sezonu w wyższej klasie rozgrywkowej. Pozbawienie Motoru wsparcia finansowego na rzecz klubu spoza Lublina uważamy za niezrozumiałe i niedorzeczne. Rekordowa frekwencja na meczach Motoru pokazuje dobitnie, że mieszkańcy miasta chcą oglądać mecze Motoru i to na wyższym poziomie piłkarskim niż ten, który jest obecnie. Dlatego informujemy, że w przypadku rozgrywania przez Górnik ligowych spotkań w Lublinie, każde z nich zostanie przez nas zbojkotowane, natomiast mieszkańcy Lublina zniechęceni do udziału w meczu. Nie czekając na finał sprawy już dzisiaj rozpoczynamy wywieszanie transparentów i plakatów z naszym stanowiskiem. Górnik tylko w Łęcznej!!!

źródło: motorlublin.com

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv