Patriotyczna Polska Kibolska

Published on 4 marca, 2021 | by admin

FC Bolesławiec: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak informuje fanpage FC Bolesławiec: Tegoroczny Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przez koronaświrusa, odbył się bez oficjalnych obchodów i zorganizowanych wydarzeń towarzyszących.

My nie patrząc na innych działamy od rana. Przed południem odwiedzamy cmentarz, gdzie palimy znicze na grobie małżeństwa Pelagii “Jaskółki” i Stefana “Sten” Pukanty oraz pod krzyżem upamiętniającym pomordowanych w czasach komunizmu.

W godzinach wieczornych zbieramy się składem kibicowsko-narodowym pod Kotwicą Polski Walczącej – miejscu wszystkich patriotycznych uroczystości w Bolesławcu. Widać, że przez cały dzień inne delegacje miejskie były, co pozytywnie świadczy o mieszkańcach miasta. Po krótkim przypomnieniu historii i dwóch słowach o postawach patriotycznych, w asyście flagi i świecidełek, odśpiewany został “Mazurek Dąbrowskiego”. Parę okrzyków, złożenie wieńca i udajemy się na spacer po mieście.

Naszym ostatnim celem jest budynek MDK, w którym po wojnie mieściła się placówka UB. Mury tego miejsca, jak setki innych w Polsce, skrywają wiele tajemnic i były świadkiem cierpień niezłomnych, ludzi walczących z czerwoną zaraza. Modlimy się za wszystkich, którzy doświadczyli okrucieństwa katowni, palimy znicze i składamy kwiaty. Dziękujemy wszystkim za obecność i pamięć o bohaterach !

ARMIO WYKLĘTA ZAGŁĘBIE O WAS PAMIĘTA

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv