Patriotyczna Polska Kibolska

Published on 1 marca, 2021 | by admin

Narodowa Cracovia: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 01.03.2021

Jak informuje fanpage Narodowa Cracovia: Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który każdego roku stanowi ważną datę w naszym grupowym kalendarzu.

Tym razem, ze względu na brak oficjalnego marszu, postanowiliśmy zorganizować swój własny spacer spod Wzgórza Wawelskiego, przez Rynek Główny, do Parku Jordana, gdzie odpaliliśmy znicze pod pomnikami upamiętniającymi żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Następnie udaliśmy się na nasze lokalne miejsca pamięci związane z Niezłomnymi gdzie złożyliśmy wiązanki kwiatów oraz zapaliliśmy znicze. Podczas wczorajszego meczu na płocie sektora D zawisł także transparent przypominający o dzisiejszym dniu pamięci. Ostatnią aktywnością tego dnia było rozwieszenie okolicznościowego transparentu na wiadukcie nad jedną z głównych arterii miasta. Skierowany był do części polityków, dla których temat Żołnierzy Wyklętych był warty uwagi tylko wtedy, gdy można było na nim ugrać punkty procentowe. Teraz ich ofiara- śmierci i długiego zapomnienia nie jest już dla nich interesująca.

My wciąż pamiętamy, chwała bohaterom!

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv