Patriotyczna Polska Kibolska

Published on 28 lutego, 2021 | by admin

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Pile 27.02.2021

Nieformalne stowarzyszenie Pilskich Patriotów zamiast marszu zaproponowali mieszkańcom ze względu na obecną sytuację spacer po mieście.

„Wybraliśmy się na spontaniczny spacer tą samą trasą co zwykle był prowadzony największy w Polsce Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku, niestety z powodu ograniczeń, nie mogliśmy zorganizować tego tak jak zwykle. Ale zorganizowaliśmy najpierw mszę świętą, modląc się za naszych bohaterów, a później takim powolnym spacerkiem przyszliśmy pod mural, gdzie co roku był finał wspomnianego marszu. Chociaż tyle możemy zrobić” – mówi uczestniczący w spacerze ks. Jarosław Wąsowicz.

Jak informują Pilscy Patrioci:
Kolejny Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Pile za nami. Ze względu na pandemie frekwencja mocno ograniczona. W większości przeważali kibole Kolejorza. W tym roku postanowiliśmy podejść pod pomnik Jana Pawła II i odmówiliśmy krótką modlitwę oraz odśpiewaliśmy hymn. Jako patrioci stoimy na straży pamięci Wielkiego Polaka, którego nie pozwolimy obrażać. Następnie spacerowaliśmy dumnie Aleją Wojska Polskiego i tradycyjnie marsz zakończyliśmy pod muralem Żołnierzy Wyklętych. Kto był ten na pewno nie żałuję. Było klimatycznie i po naszemu.

Armio Wyklęta – Piła o Was pamięta
Cześć i Chwała Bohaterom

Do zobaczenia za rok!

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv