Stadiony

Published on 15 lutego, 2017 | by admin

Elanowcy walczą o nowy stadion.

Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń wystartowało z inicjatywą mająca na celu zwrócenie uwagi włodarzy miasta na potrzebę wybudowania nowego, typowo piłkarskiego obiektu w Toruniu. Stadion na którym obecnie występują toruńscy piłkarze to obiekt wielofunkcyjny, z którego korzystają także sekcje lekkoatletyczne.

W szeregach toruńskich kibiców piłkarskich panują różne opinie. Są takie, że obiekt na ul. Bema jest „fajny” i gdyby go trochę „polepszyć”, mógłby być odpowiedni. Są też i takie głosy, że dobrym pomysłem jest budowa nowego obiektu. Jako SKET jesteśmy zwolennikami pomysłu nowego stadionu piłkarskiego, takiego z prawdziwego zdarzenia i co najważniejsze piłkarskiego. Trzeba zaznaczyć, iż obecny obiekt jest stadionem wielofunkcyjnym z naciskiem na lekkoatletyczny. Zaczynając rozmowę o stadionie, usłyszeliśmy dwa najważniejsze pytania: gdzie i kiedy taki stadion miałby być? – piszą kibice na swoim facebookowym profilu.

Według fanatyków toruńskiego klubu najlepszym rozwiązaniem jest budowa nowego stadionu mogącego pomieścić ok. 10 tys. widzów, na pograniczu dwóch osiedli: Na Skarpie i Rubinkowo, będącego jednym z najliczniejszych osiedli, uczestniczących w życiu kibicowskim toruńskiej Elany.

W niedalekiej przyszłości kibice Elany chcieliby spotkać się w magistracie i dyskutować na temat budowy nowego stadionu. Ponadto wkrótce ruszyć ma zbiórka funduszy na budowę makiety przedstawiającej obiekt. Za wzór fanom toruńskiego klubu posłużyć mają trzy istniejące już stadiony – obiekt węgierskiego Haladás, szwajcarskiego FC Schaffhausen, oraz szwedzkiego BK Hacken.

źródło: fb.com/sket

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv