Aktualności

Published on 10 listopada, 2017 | by admin

Chorzów: Coraz więcej pomysłów na Śląski

Mecze Reprezentacji, żużel, Olimpiady Specjalne, a może śląskie derby w lidze? Oto kilka świeżych pomysłów na zapełnienie Śląskiego w 2018 roku.

Po latach przebudowy i efektownym otwarciu od października najważniejszym pytaniem jest… co właściwie powinno się dziać na Stadionie Śląskim? Jak utrzymać drugi co do wielkości stadion w Polsce, który nie ma nominalnego gospodarza piłkarskiego?

Wiadomo już, że Śląski będzie generował straty i najpewniej ten stan utrzyma się nie tylko w pierwszych latach funkcjonowania, które trudne są nawet dla najlepiej skomercjalizowanych aren sportowych. Pozostaje jednak upewnić się, że te straty będą jak najniższe, a wykorzystanie obiektu zapewni korzyści dla całego regionu. Znamy już pierwsze imprezy zaplanowane na 2018 rok i kalendarz zaczyna wyglądać ciekawie.

Mecze Reprezentacji
marzec 2018

Kilka dni temu zarówno prezes PZPN Zbigniew Boniek, jak i prezes Śląskiego Krzysztof Klimosz przyznali, że w marcu na obiekcie zagra Reprezentacja. Drużyna przyjedzie na spotkanie towarzyskie, w którym rywalem może być bardzo silna i medialna jedenastka. Sugestie wskazują na Brazylię, ale to nie jest pewne.

Być może nie będzie to zresztą jedyny pojedynek w „Kotle Czarownic”. Śląski jest bowiem brany pod uwagę pod kątem organizacji meczów Ligi Narodów UEFA, jakie w latach 2018-2019 rozegramy zamiast tradycyjnych sparingów. Te pojedynki na pewno nie odbędą się na PGE Narodowym, jednak Śląski musi wygrać rywalizację o choćby jeden mecz z innymi polskimi arenami. W grze głównymi konkurentami są Stadion Energa oraz Stadion Wrocław.

Derby Śląska?
maj 2018

To na razie tylko pomysł, za to taki, pod którym chętnie się podpisujemy. Serwis Niebiescy.pl spytał kibiców Ruchu Chorzów, co powiedzieliby na rozegranie derbów przeciwko GKS Katowice właśnie na Śląskim. Mecz zaplanowano na weekend 12-13 maja i choć to tylko I Liga, zainteresowanie z pewnością będzie duże. W sondzie wzięło udział prawie 4 tys. osób i zdecydowana większość, ok. 67% opowiedziała się za jednorazową wyprowadzką z Cichej.

Idea rozgrywania kluczowych śląskich pojedynków piłkarskich na Śląskim nie jest nowa, ale od ukończenia jego modernizacji temat oficjalnie nie powracał. Czy doczekamy się derbów w 2018?

XI Igrzyska Olimpiad Specjalnych
9-12 czerwca 2018

Ponad tysiąc niepełnosprawnych intelektualnie sportowców z całej Polski będzie między 9 a 12 czerwca 2018 roku rywalizować na Śląsku o medale oraz o kwalifikacje do światowych igrzysk, które odbędą się w Abu Zabi w marcu 2019 roku. Stadion Śląski będzie główną areną zmagań oraz miejscem najważniejszych ceremonii.

Memoriał Kamili Skolimowskiej
22 sierpnia 2018

Po czterech edycjach rozegranych na PGE Narodowym, a więc bez pełnej bieżni, Memoriał Kamili Skolimowskiej w 2018 roku przenosi się na Śląski. Czołowy polski mityng lekkoatletyczny ma już swój termin, a bilety są w sprzedaży. Ponieważ nie są drogie (15-20 zł przed doliczeniem ulg), można spodziewać się wysokiej frekwencji.

Finał indywidualnych żużlowych mistrzostw Europy 2018
15 września 2018

Śląski był typowany jako arena inauguracji imprezy, ostatecznie jednak będzie gospodarzem jej finału. Ponieważ obiekt ma bieżnię lekkoatletyczną zamiast dawnego toru, trzeba będzie usypać tor specjalnie na ten turniej. Prace mają ruszyć 2 września. Jest możliwość, że na Śląski trafi nawierzchnia ze świętochłowickiej Skałki, która następnie zostanie zwrócona. Operacja warta ponad 200 tys. zł nie powinna być problemem przy dobrym wyniku imprezy.

Polska – Reszta Świata na żużlu
29 września 2018

W tym wypadku dokładny termin nie jest jeszcze „klepnięty”, ale prestiżowy pojedynek wieńczący sezon żużlowy w Polsce zaplanowano na koniec września. Impreza ma skorzystać z tymczasowego toru żużlowego.

źródło: stadiony.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv