Stadiony

Published on 25 kwietnia, 2023 | by admin

Chorzów: Ruch w przyszłym sezonie zagra na Stadionie Śląskim?

Niebiescy poinformowali w specjalnym komunikacie, że w terminie złożony został wniosek licencyjny do PZPN na grę w ekstraklasie w przyszłym sezonie. Kibiców szczególnie interesuje to, gdzie w razie awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej zagra ich klub. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Stadion Śląski.

Ruch w przyszłym sezonie będzie grać w Chorzowie
W trwających właśnie rozgrywkach piłkarskiej 1. ligi HKS zmuszony jest na swoje domowe jeździć do Gliwic. Wszystko z powodu zdemontowania masztów oświetleniowych na ich macierzystym obiekcie przy Cichej. Kibiców nie zniechęca odległość i tłumnie stawiają się na każdym meczu swoich ulubieńców na Stadionie Piasta Gliwice. Dość powiedzieć, że średnia frekwencja na spotkaniach Ruchu wynosi ok. 9 000 widzów. Umowa dzierżawy obiektu przy Okrzei przez chorzowian, której koszty ponosi samorząd, obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Do 15 kwietnia Niebiescy musieli jednak złożyć w PZPN wniosek o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach ekstraklasy w sezonie 2023/2024. Jeszcze przed upływem tego terminu Ruch na swojej oficjalnej stronie internetowej zamieścił komunikat, w którym czytamy:

W ocenie Klubu złożone dokumenty wypełniają stawiane przez Podręcznik Licencyjny kryteria sportowe, prawne, finansowe, administracyjne i odpowiedzialności społecznej. W zakresie kryteriów infrastrukturalnych, w oparciu o deklaracje i trwające ustalenia pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego a Miastem Chorzów, do wniosku licencyjnego zgłoszony został – jako obiekt macierzysty – Stadion Śląski w Chorzowie. Pomiędzy stronami trwają szczegółowe rozmowy zmierzające do zawarcia stosownej umowy najmu. Ponadto, jako obiekt zastępczy, zgłoszony został Stadion Miejski w Gliwicach.

Stadion Śląski należy do samorządu województwa śląskiego i wszystko wskazuje na to, że dojdzie do porozumienia pomiędzy nim a chorzowskim magistratem. W odwodzie w razie czego pozostają Gliwice. Kolejną sprawą jest budowa nowego obiektu przy Cichej. Po tym jak premier Mateusz Morawiecki zadeklarował chęć wsparcia projektu nowego stadionu dla KKS-u kwotą nawet 100 mln zł, prezydent miasta Andrzej Kotala poprosił szefa rządu o spotkanie. Jednocześnie powiedział, że jeśli deklaracja premiera pozostanie w mocy, to samorząd Chorzowa przystąpi do realizacji inwestycji, której koszt szacuje się na ok. 200 mln zł.

Niebiescy pewnie zmierzają do ekstraklasy
W obecnym sezonie 1. ligi, pomimo problemów z infrastrukturą, Ruch dzielnie sobie poczyna. Po 27 kolejkach zajmuje 4. miejsce w tabeli, tracąc do lidera ŁKS-u Łódź 6 oczek. Do końca rozgrywek pozostało 7 rund spotkań. Chorzowianie wciąż mają szansę na bezpośredni awans do elity, ale nawet jeśli to się nie uda, to nad zajmującą 7. pozycję w tabeli Arką Gdynia mają 7 punktów przewagi i jeśli ich forma się utrzyma to niebawem powinni zapewnić sobie udział w barażach o ekstraklasie.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv