Aktualności

Published on 14 września, 2013 | by admin

Będzie wojna o derby! Stal – Siarka w Tarnobrzegu?

Prezydent Tarnobrzega proponuje rozegranie jesiennych drugoligowych derbów piłkarskich Stal Stalowa Wola – Siarka w Tarnobrzegu. W Stalowej Woli nie chcą o tym słyszeć.

Reklama: Kibice zakupili najtańszy sprzęt na siłownie…

Choć do meczu o punkty pomiędzy Stalą Stalowa Wola i Siarką Tarnobrzeg jeszcze miesiąc, to już wywołuje niekoniecznie sportowe emocje. Kością niezgody mogą stać się kibice. W Tarnobrzegu nie chcą słyszeć że na mecz w Stalowej Woli nie zostaną wpuszczeni fani Siarki.

Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz irytuje się tym, że Stal ma stadion na którym meczów nie mogą oglądać zorganizowane grupy kibiców drużyn przyjezdnych. Zadaje pytanie jak to się stało, że Stal gra na obiekcie, który cały czas jest w remoncie i sektor dla gości jest zamknięty.

Prezydent Tarnobrzega zaznacza, że nie chodzi mu o wywoływanie konfliktu, ale nie bardzo wyobraża sobie sytuację, w której fani Siarki nie zobaczą najważniejszego dla nich meczu rundy jesiennej.

– Przecież jeśli ktoś wykazałby się odrobiną dobrej woli to wtedy można poprosić Polski Związek Piłki Nożnej o rozegranie jesiennego meczu Siarki ze Stalą w Tarnobrzegu, a wiosennego w Stalowej Woli. Trzeba po prostu zamienić gospodarzy tych spotkań. Potrzeba jednak do tego dobrej woli – mówi prezydent Tarnobrzega, który dodaje o pomyśle, który może okazać się wręcz wojenny.

– Jeśli nasi kibice nie wejdą teraz na derby to ja rozważę możliwość wiosennego remontu naszej trybuny, na której jest sektor dla gości. Wtedy fani Stali nie wejdą na wiosenne derby, które rozegrane zostaną na naszym stadionie. Chciałbym tego uniknąć, ale tu ruch należy już do działaczy Stali – dodaje Mastalerz.

Wiosenne derby w Tarnobrzegu, które Stal wygrała 2:1 przebiegały w fantastycznej atmosferze, a trener Stalówki Paweł Wtorek powiedział wtedy, że dla takich meczów warto żyć. Warto więc by kibice Siarki obejrzeli derbowy mecz w Stalowej Woli, a kibice Stali w Tarnobrzegu.

– Gospodarzem obiektu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli – mówi prezes Stali PSA. – Od stycznia składane były pisma w MOSiR żeby sektor gości doprowadzić do użyteczności. Termin był do 15 września, ale MOSiR wkrótce ma ogłosić przetarg na kolejny etap modernizacji stadionu i jest zgoda Polskiego Związku Piłki Nożnej by sektor gości był zamknięty do końca rundy jesiennej. Ja też zdaję sobie sprawę że mecz z udziałem kibiców przyjezdnych ma inną atmosferę, chciałbym żeby przyjechali na derby kibice z Tarnobrzega. Można byłoby rozpatrywać ich wpuszczenie na sektor na starej trybunie krytej, ale pozostałaby wtedy kwestia buforu od trybuny “vipowskiej” i zabezpieczenia wejścia, a to od strony boiska żużlowego byłoby trudne, jakby 500 osób rozeszło nam się po stadionie, to wiadomo czym mogłoby to grozić. Logistycznie byłoby więc to bardzo trudne do zorganizowania. Mogę więc zaprosić kibiców z Tarnobrzega na mecz w niezorganizowanej grupie, przeprosić za utrudnienia. Ale przecież meczu do Tarnobrzega nie przeniosę. Kibice Stali mogą nie wejść z kolei wiosną na rewanżowy mecz w Tarnobrzegu? Nie chcę tego komentować, do wiosny jest jeszcze daleko.

źródło: Nowiny24.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv