Aktualności

Published on 24 listopada, 2016 | by admin

Arka – Bytovia bez kibiców gości.

Pucharowego spotkania Arki Gdynia z Bytovią niestety nie zobaczą fani klubu z Bytowa. Oficjalnym powodem jest zniszczona infrastruktura w trakcie ostatnich derbów Trójmiasta. Wstępnie bytowski klub prosił o rezerwację 150 biletów a w przypadku większego zainteresowania, nawet o 300 wejściówek. Tymczasm we wtorek do klubu trafił fax, iż do 15 grudnia z użytku wyłączony jest sektor gości znajdujący się na Stadionie Miejskim w Gdyni.

„W odpowiedzi na pismo z dn. 17.11.2016 dotyczące zapotrzebowania na bilety dla Kibiców Państwa Klubu na mecz rewanżowy w ramach 1/4 Pucharu Polski informujemy, że podczas meczu Arka Gdynia – Drutex-Bytovia Bytów w dn. 29.11.2016 sektor kibiców gości będzie zamknięty. W dniu 30.10.2016 r. podczas meczu Arka Gdynia – Lechia Gdańsk w sektorze przeznaczonym dla kibiców drużyn gości zniszczono jego infrastrukturę użytkową mającą bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo uczestników imprezy masowej. W związku z powyższym, po otrzymaniu z Gdyńskiego Centrum Sportu informacji o planowanym harmonogramie prac naprawczych na Stadionie, wystąpiliśmy do Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN o wyrażenie zgody na rozrywania najbliżąszych spotkań bez udziału kibiców drużyny gości. W dniu dzisiejszym do naszego Klubu wpłynęła zgoda Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN na rozgrywanie meczów bez udziału zorganizowanych grup kibiców gości do dnia 15.12.2016 r.”

(…) Przedstawiciele Arki odrzucili również naszą propozycje wejścia na trybunę buforową. A przecież jeszcze nie dawno w podobnej sytuacji, gdy przyjazd kibiców z Gdyni był zagrożony, nasza grupa zgodziła się przenieść na inną trybunę umożliwiając im dzięki temu przyjazd. Pojawił się jednak faktyczny powód – obawa spotkania swoich niedawnych “oprawców”. Jesteśmy przekonani, że 12 zawodnik w Gdyni poniósł by naszych piłkarzy ku zwycięstwu. Wierzymy, że ta sytuacja doda im dodatkowej mobilizacji i po po powrocie z Gdyni wspólnie będziemy fetować awans do kolejnej rundy – relacjonują zaistniałą sytuację na swoim facebookowym profilu Bytoviacy.

źródło: drutexbytovia.pl

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv