Aktualności

Published on 15 października, 2013 | by admin

Anglicy boją się na Wembley polskich… kibiców

Angielskie media nie rozumieją działań tamtejszej federacji piłkarskiej, która przeznaczyła na mecz Anglia – Polska dodatkowe 10 tys. wejściówek dla polskich kibiców. W efekcie na Wembley może być nawet 20 tys. Polaków, którzy mogą… zakrzyczeć miejscowych kibiców – zwraca uwagę “The Independent”.

Oficjalnie The Football Association – angielski związek piłkarski – musiał przeznaczyć dla polskich kibiców jedynie osiem tysięcy wejściówek na Wembley. Do puli dorzucił jednak dodatkowe dziesięć tysięcy. Anglicy spekulują, że razem z kibicami, którzy wykupią wejściówki na sektory dla gospodarzy, Polaków na Wembley we wtorek może być nawet 20 tysięcy.

Ta perspektywa przeraża angielskie media, które uważają, że na Wembley Synowie Albionu wcale nie będą się czuli jak gospodarze, ponieważ kibice biało-czerwonych zwyczajnie ich przekrzyczą.

Przedstawiciele FA przekonują, że oddali w polskie ręce więcej kibiców ze względów bezpieczeństwa. Dzięki temu Polacy nie będą rozproszeni po całym obiekcie.

“The Independent” przypomina, że równo 40 lat temu, 17 października 1974 roku, na Wembley miał miejsce słynny “zwycięski remis” Polaków. Biało-czerwoni zremisowali wtedy z Anglikami i pozbawili ich miejsca na mundialu. Polacy z kolei na mistrzostwach zajęli trzecie miejsce.

źródło: The Independent

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv